Spoločnosť Apple dnes oznámila svoje finančné výsledky za tretí štvrťrok 2022, pričom sme sa dozvedeli, že technologický gigant dosiahol tržby vo výške až 90,1 miliardy dolárov, z čoho tvoril čistý zisk 20,7 miliardy dolárov. Nie je to však všetko.

Sám generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook potvrdil, že firma má pod jeho vedením problémy s dodávkami telefónov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, čo má vplyv na výsledné predajné čísla. Tie však boli aj tak veľmi dobré.

- Reklama -

Apple sa pochválilo tým, že v treťom štvrťroku 2022 vzrástli tržby z predaja iPhonov až o 39 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2021. Inými slovami, spoločnosti Apple sa neskutočne zadarilo.

Ešte zaujímavejšie to však znie v tom kontexte, že aj keď tržby vzrástli až o 39 percent, reálny predaj iPhonov narástol „len“ o 10 percent. Firma teda na každom jednom kuse zarobila oveľa viac peňazí, za čo môže pravdepodobne popularita prémiových verzií „Pro“. Tie sú drahšie, hardvérovo vybavenejšie a dizajnovo atraktívnejšie.

Apple pracuje na tom, aby dodávky iPhonu 14 zlepšilo 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Cook ďalej uviedol, že spoločnosť Apple tvrdo pracuje na uspokojení dopytu a že dopyt zákazníkov bol silný a nakoniec lepší, než spoločnosť Apple očakávala. Horšou správou ale je, že v súčasnosti dodávky noviniek zostávajú aj naďalej obmedzené. Uvidíme teda, či sa to v dohľadnej dobe zmení.

„Máme veľmi dobrý pocit z toho, ako sa nám darilo vo 4. (pozn. redakcie: fiškálnom) štvrťroku,“ uzavrel celú tému iPhonov Tim Cook.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.