Spoločnosť Apple dnes oznámila svoje finančné výsledky za tretí štvrťrok 2022, pričom sme sa dozvedeli, že technologický gigant dosiahol tržby vo výške až 90,1 miliardy dolárov, z čoho tvoril čistý zisk 20,7 miliardy dolárov. Nie je to však všetko.

Sám generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook potvrdil, že firma má pod jeho vedením problémy s dodávkami telefónov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, čo má vplyv na výsledné predajné čísla. Tie však boli aj tak veľmi dobré.

Apple sa pochválilo tým, že v treťom štvrťroku 2022 vzrástli tržby z predaja iPhonov až o 39 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2021. Inými slovami, spoločnosti Apple sa neskutočne zadarilo.

Ešte zaujímavejšie to však znie v tom kontexte, že aj keď tržby vzrástli až o 39 percent, reálny predaj iPhonov narástol „len“ o 10 percent. Firma teda na každom jednom kuse zarobila oveľa viac peňazí, za čo môže pravdepodobne popularita prémiových verzií „Pro“. Tie sú drahšie, hardvérovo vybavenejšie a dizajnovo atraktívnejšie.

Apple pracuje na tom, aby dodávky iPhonu 14 zlepšilo 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Cook ďalej uviedol, že spoločnosť Apple tvrdo pracuje na uspokojení dopytu a že dopyt zákazníkov bol silný a nakoniec lepší, než spoločnosť Apple očakávala. Horšou správou ale je, že v súčasnosti dodávky noviniek zostávajú aj naďalej obmedzené. Uvidíme teda, či sa to v dohľadnej dobe zmení.

„Máme veľmi dobrý pocit z toho, ako sa nám darilo vo 4. (pozn. redakcie: fiškálnom) štvrťroku,“ uzavrel celú tému iPhonov Tim Cook.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Trik: Ako trvalo zneviditeľniť názvy zložiek na domovskej obrazovke
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here