Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete, ktorej sa dlhodobo darí udržiavať vysoké zisky z predaja elektronických produktov či služieb. Niet teda divu, že si každý mesiac pripíše na účet niekoľko miliárd dolárov, čoho výnimkou nebolo ani posledné sledované obdobie.

Zatiaľ čo v roku 2021 Apple dosiahlo za tretí štvrťrok tržby vo výške 83,4 miliardy dolárov a čistý zisk na úrovni 20,6 miliardy dolárov, teraz to bolo omnoho lepšie. Firma v oficiálnom vyhlásení oznámila, že opäť padali rekordy.

Apple za mesiace júl, august a september zaznamenalo tržby vo výške až 90,1 miliardy dolárov, z čoho tvoril čistý zisk 20,7 miliardy dolárov. Firma teda rastie, čo potvrdzujú aj údaje zozbierané za celý fiškálny rok.

Vrcholový manažment sa počas telefonátu s investormi pochválil, že Apple už má za tento fiškálny rok na účte 394,3 miliárd dolárov v tržbách, pričom z tejto sumy peňazí tvoril čistý zisk až 99,8 miliardy dolárov. Len pre porovnanie, v roku 2021 to bolo počas rovnakého sledovaného obdobia 365,8 miliardy dolárov so ziskom 94,7 miliardy.

Čo na to Samsung? 

Skladací Samsung
Zdroj: Unsplash / Onur Binay

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung nemá príliš v láske Apple (hoci na pozadí spolupracujú). Voči technologickému gigantovi z Cupertina často vedie agresívne reklamné kampane, ktorými sa snaží nabádať ľudí, aby si vyskúšali konkurenčnú platformu. A či sa to darí? Sčasti možno aj áno.

Ako píše PhoneArena, juhokórejský gigant dosiahol za rovnaké obdobie ako Apple tržby vo výške 76,78 bilióna kórejských wonov, čo je v prepočte zhruba 53,7 miliardy eur.

Zisk z tejto sumy peňazí sa potom pohyboval na úrovni 11 biliónov kórejských wonov, čo je cca 7,5 miliardy eur. Aj keď je to pekné číslo, stále je skoro trikrát nižšie v porovnaní so spoločnosťou Apple.

Dôležité je však podotknúť, že Samsungu sa podľa oficiálnych vyjadrení rozbehol predaj „skladačiek“. Smartfóny Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold sa medzi používateľmi tešia čoraz väčšej popularite a prekonávajú aj predaje svojich predchodcov. Ak si teda zákazníci na tento dizajn zvyknú a Apple kategóriu skladacích smartfónov podcení, môže sa stať, že Samsung naskočí na vlak, v ktorom sa stane lídrom. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Lepšie ako AirTag? Spoločnosť Pebblebee predstavila vlastné trackery. Jeden je ako stvorený do peňaženky

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here