Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete, ktorej sa dlhodobo darí udržiavať vysoké zisky z predaja elektronických produktov či služieb. Niet teda divu, že si každý mesiac pripíše na účet niekoľko miliárd dolárov, čoho výnimkou nebolo ani posledné sledované obdobie.

Zatiaľ čo v roku 2021 Apple dosiahlo za tretí štvrťrok tržby vo výške 83,4 miliardy dolárov a čistý zisk na úrovni 20,6 miliardy dolárov, teraz to bolo omnoho lepšie. Firma v oficiálnom vyhlásení oznámila, že opäť padali rekordy.

- Reklama -

Apple za mesiace júl, august a september zaznamenalo tržby vo výške až 90,1 miliardy dolárov, z čoho tvoril čistý zisk 20,7 miliardy dolárov. Firma teda rastie, čo potvrdzujú aj údaje zozbierané za celý fiškálny rok.

Vrcholový manažment sa počas telefonátu s investormi pochválil, že Apple už má za tento fiškálny rok na účte 394,3 miliárd dolárov v tržbách, pričom z tejto sumy peňazí tvoril čistý zisk až 99,8 miliardy dolárov. Len pre porovnanie, v roku 2021 to bolo počas rovnakého sledovaného obdobia 365,8 miliardy dolárov so ziskom 94,7 miliardy.

Čo na to Samsung? 

Skladací Samsung
Zdroj: Unsplash / Onur Binay

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung nemá príliš v láske Apple (hoci na pozadí spolupracujú). Voči technologickému gigantovi z Cupertina často vedie agresívne reklamné kampane, ktorými sa snaží nabádať ľudí, aby si vyskúšali konkurenčnú platformu. A či sa to darí? Sčasti možno aj áno.

Ako píše PhoneArena, juhokórejský gigant dosiahol za rovnaké obdobie ako Apple tržby vo výške 76,78 bilióna kórejských wonov, čo je v prepočte zhruba 53,7 miliardy eur.

Zisk z tejto sumy peňazí sa potom pohyboval na úrovni 11 biliónov kórejských wonov, čo je cca 7,5 miliardy eur. Aj keď je to pekné číslo, stále je skoro trikrát nižšie v porovnaní so spoločnosťou Apple.

Dôležité je však podotknúť, že Samsungu sa podľa oficiálnych vyjadrení rozbehol predaj „skladačiek“. Smartfóny Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold sa medzi používateľmi tešia čoraz väčšej popularite a prekonávajú aj predaje svojich predchodcov. Ak si teda zákazníci na tento dizajn zvyknú a Apple kategóriu skladacích smartfónov podcení, môže sa stať, že Samsung naskočí na vlak, v ktorom sa stane lídrom. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.