Apple aktuálne pracuje na novom iPhone SE 2, ktorý by mal byť predstavený začiatkom budúceho roka a do predaja sa dostane o čosi neskôr. Dnes nám analytik Ming-Chi Kuo prezradil, že iPhone SE 2 by mal mať do polovice roka 2020 na konte až 20 miliónov predajov! Bol by to obrovský úspech.

2iPhone SE 2 by mal mať do polovice roka 2020 na konte až 20 miliónov predajov!

V pravidelnosti týždňa nám asi najpresnejší Apple analytik na svete, Ming-Chi Kuo prezrádza tie najzaujímavejšie informácie o budúcnosti jablkovej spoločnosti. V poslednej dobe hovorí predovšetkým o prvom budúcoročnom iPhone, modeli SE 2, ktorý bude predstavený ešte v januári 2020.

Dnes sa vyjadril okrem iného aj o predpokladanom počte predaných kusov počas prvých troch mesiacov predaja. Keďže sa má novinka do obchodov dostať až koncom marca, bavíme sa o období apríl, jún a júl 2020. Podľa Kuových odhadov by mohol byť záujem o „lacný“ model mimoriadne vysoký. Predať by sa mohlo až 20 000 000 kusov, čo je v tomto prípade obrovský úspech. Dôvod je aj ten, že toto obdobie je pre Apple tak trochu „mŕtve“. iPhone SE druhej generácie by ho mohlo teda veľmi dobré oživiť.

Budúci rok bude na predaje všeobecne asi oveľa bohatší ako tento rok. Apple sa chystá vydať v septembri modely s úplne novým dizajnom a uhlopriečkami. To by malo vytvoriť o zariadenia mimoriadny záujem. Spolu s predajmi modelu SE 2 by mohlo ísť o rekordné čísla. Lacný model by nemal konkurovať zariadeniam z vlastných radov. Len teda podporí predaje.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.