iPhone SE 2 je síce jedna veľká neznáma. Hovorí sa však o ňom už toľko, že je v podstate len verejným tajomstvom fakt, že na ňom Apple pracuje. Dnes máme zaujímavé informácie priamo od Ming-Chi Kua. Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Ak sa nič neskomplikuje, mohlo by to vyjsť.

Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať.

Ming-Chi Kuo je popredný analytik, ktorý sa venuje spoločnosti Apple prakticky niekoľko rokov. Dnes zverejnil správu, ktorá hovorí o možnom predstavení tohto modelu a tiež mesiaci, kedy vstúpi do predaja (nebude to rovnaký mesiac). Informácie prevzal magazín macrumors.com, ktorý ich spracoval s plnou vážnosťou. Aj to je dôkaz o tom, že im môžeme do veľkej miery dôverovať.

V prvom rade treba povedať, že Kuo už dávnejšie prezradil, kedy by mohlo Apple SE 2 predstaviť. Problém bol ale v tom, že obdobie prvého kvartálu 2020 je predsa len dosť všeobecné. Dnes prišiel s o dosť presnejšími a konkrétnejšími informáciami. Samotná konferencia, kedy by mohol produkt uzrieť svetlo sveta by mohla byť trochu netradične už v januári na budúci rok.

Povianočné obdobie, kedy všetci nakupujú v zľavách by mohlo zvýšiť pozornosť. Do predaja by sa ale jablková novinka mala dostať až o čosi neskôr. Konkrétne potom niekedy počas marca (pravdepodobne na jeho konci). Pôjde tým pádom o podobné obdobie, v akom vstúpil v roku 2016 na trh jeho predchodca. Ten sa dizajnovo skladal z iPhonu 5S a hardvérovo z iPhonu 6S.

- Reklama -

Kuo ešte počas minulého týždňa prezradil, že nový iPhone SE 2 by mal prísť s novým druhom antény. Konkrétne pôjde o anténu z tekutých kryštálov, ktorá bude zabezpečovať lepší bezdrôtový prenosť. Venovali sme sa tomu trochu podrobnejšie v tomto článku.

Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. - svetapple.sk
Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. – svetapple.sk

Technické špecifikácie

Tie už síce poznáme ale nie je nad to si ich zopakovať. Podrobný článok o tom, čo zatiaľ vieme si môžete prečítať tu. Začneme v prvom rade displejom. Ten bude pochádzať z iPhonu 8 a s jednou výnimkou bude prakticky totožný. Ponúkne uhlopriečku 4,7″ a rozlíšenie 1334 x 750px. Tvoriť bude 326ppi. Bude sa samozrejme jednať o tradičný LCD retina panel a na rozdiel od iPhonu 8 už neponúkne 3D Touch po vzore iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro.

“Pod kapotou” by mal tróniť najnovší procesor Apple A13 Bionic a 3GB RAM. To zabezpečí, že toto zariadenie bude mať životnosť minimálne 3 roky (v čase predstavenia bude pôvodný iPhone SE oslavovať 4. výročie od predstavenia). Čo sa trochu pozmenilo je úložisko. Pôvodne sa hovorilo o tom, že nový iPhone SE 2 prinesie 32GB a 64GB pamäť. Nové info od Kua však pojednáva o 64GB a 128GB kapacite. Počkáme si teda radšej na ďalšie úniky, ktoré by to mohli potvrdiť. O bezpečnosť sa nepostará Face ID ale tradičné Touch ID.

Zariadenie nebude dostupné v zlatej. Na miesto toho by však mala prísť červená z “edície” Product (RED). Okrem iného budete môcť kúpiť aj Space-Gray či Silver variantu. Základná cena v USA bude štartovať na úrovni 399$ a vyššia pamäťová verzia by mala byť asi o 100$ drahšia. Európske ceny odhadujeme na 450€+.

Tešíte sa na nový iPhone SE 2. generácie alebo pôjdete radšej do niečoho čo má edge-to-edge displej. Svoje názory nám napíšte do komentárov buď pod článok alebo na sociálnych sieťach.

Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. - svetapple.sk
Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here