Apple predstaví počas jedného roka iPhone s číselným onačením. Následujúci rok na tomto zariadení pracuje a vylepšuje ho. Za číslom sa objaví ešte písmenko S. Ako to ale vyzerá, na budúci rok sa to nestaje. Zabudnite na iPhone 11S/11S Pro. Ďalšie iPhony sa budú volať skôr 12/12 Pro.

Zabudnite na iPhone 11S/11S Pro.

Pokiaľ ste tento rok preskočili s tým, že počkáte na lepšiu verziu budúci rok, sklameme vás. V roku 2020 sa dočkáme úplne novej generácie iPhonu. Nebude teda označovaná ako “S”. No a hoci je to možno tak trochu porušenie tradície, tento krok je úplne logický a navyše sa nestane prvý krát.

Dôvod, prečo ide o logický krok je jednoduchý. iPhone 11/11 Pro je recykláciou modelu XR/XS. Druhý menovaný je už ale “S-kovým” modelom pre klasický iPhone X. Znamená to teda, že Apple využívalo jednu koncepciu 3 roky. iPhone 11S by musel vychádzať z iPhonu 11. Applu sa to ale neoplatí, keďže by išlo o 4 roky starú platformu. Očakávať môžeme teda číselný názov. V logickej postupnosti by malo ísť o iPhone 12/ 12 Pro.

No a nebude to vôbec po prvý krát. Apple niečo podobné urobilo prednedávnom. Tradícia bola porušená konkrétne v roku 2017, keď prišiel iPhone 8. Ten je vylepšením modelu 7 a v podstate by sme ho mohli úplne bez problémov označiť za “s-kový” model. Teraz sa stane teda niečo podobné.

Počítač Apollo 11 mal 72KB pamäte na čítanie (ROM). iPhone môže mať až 512 GB úložného priestoru, čo znamená, že dokáže uložiť približne o 7 miliónov dát viac. - svetapple.sk
iPhone XS už je “S-kovým” modelom. – svetapple.sk

iPhone 12/12 Pro v roku.2020

iPhony označované ako 12/12 Pro majú byť v roku 2020 prelomovými. Všetky 3 by mali ponúknuť už OLED displej. Týkať sa to bude teda aj nástupcu iPhonu 11, ktorý má aj v dnešnej dobe stále LCD. Rovnako tak by sme sa mali dočkať nových uhlopriečok. Dnes 5,8″ iPhone 11 pro bude budúci rok v skutočnosti 5,4″ model. iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom dostane na budúci rok 6,7″ obrazovku. Na miesto iPhonu 11 sa však žiadne zmeny neočakávajú. Uhlopriečka by mala ostať na úrovni 6,1″.

Všetky zariadenia by mali prísť aj s podporou 5G, čo by malo byť zároveň aj naväčším dôvodom, prečo si ich ľudia budú kupovať. Samozrejmosťou bude úplne nový dizajn. Ten by mal podľa prvotných informácii vychádzať z iPadu Pro. Rám na boku zariadenia bude pripomínať ten, ktorý sme poznali ešte z iPhonu 4/4S. Hlavnou zmenou by mohlo byť aj odstránenie Face ID.

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! - svetapple.sk
iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here