Len včera sme priniesli článok o tom, koľko asi iPhonov SE 2 Apple začiatkom budúceho roka predá. Mali by sa pripísať k tomu aby firma trhla do konca 2020 nové rekordy. iPhone SE 2. generácie bude pre Apple na začiatok budúceho roka geniálny ťah. Prečo?

iPhone SE 2. generácie bude pre Apple na začiatok budúceho roka geniálny ťah.

Apple presne vie, kedy má predstaviť nové iPhony. Možno trochu nerozumieme prečo to tak v prípade SE nerobí každý rok ale v spoločnosti na to budú mať určite logické odôvodnenie. V roku 2020 uplynú presne 4 roky od chvíle, kedy sa do predaja dostala prvá generácia SE. Ten prišiel na trh koncom marca 2016 a populárny je vďaka svojmu dizajnu a perfektným parametrom dodnes. Nastal ale čas na zmenu, ktorú bude firma cítiť najvýraznejšie počas prvých mesiacov predaja.

V tomto období sa týchto zariadení predá logicky najviac. No a presne to je to, čo je v prípade modelu SE 2 také dôležité. Prvá polovica roka býva pre Apple tak trochu “hluchým” obdobím”. Je síce pravda, že iPhony, iPady a Macy sa predávajú aj naďalej (občas príde aj malá inovácia) avšak tento čas nie je pre predaj týchto zariadení “sezónny”.

Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. - svetapple.sk

Akonáhle príde vylepšený iPhone a podporí ho aj nový iPad Pro, nie len, že sa bude o tom písať ale príde aj klientela, ktorá naň bude čakať. Sú ľudia (určite aj medzi našimi čitateľmi), ktorí sa ho nevedia dočkať už dnes. Presne títo ľudia teda vylepšia čísla Applu kúpou zariadenia v prvej polovici roka 2020, ktoré by ináč neboli také pozitívne. Predaje iPhone 11 a iPhonu 11 Pro by to pri tom zasiahnuť nemalo.

Telefón môže maximálne konkurovať iPhonu XR aj to je však otázne. Je to teda fantastický krok a Apple vie, prečo telefón nepredstavilo už teraz. Dokonca vie aj prečo ho začne predávať až koncom marca a nie začiatkom januára tak ako by sa mohlo predpokladať.

Dôvod je taký, že počas Vianoc ľudia obvykle minú veľa peňazí a snažia sa z tohto obdobia začiatkom roka spamätať. V marci by sa však už mali dostať do normálu a byť reálnou kúpnou silou na to, aby si dopriali túto novinku. Kupovať by ho mali jednak majitelia iPhonu SE prvej generácie ale aj tí, ktorí vlastnia iPhone 6,6S či 7. Bude to vylepšená alternatíva, ktorá im vďaka procesoru Apple A13 vydrží roky. Idete do toho?

Vizualizácia ukazuje, ako by mohol vyzerať iPhone SE 2, keď Apple dodrží dizajnový jazyk z modelu 11. - svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here