Možno ste to ani nepostrehli, no v skutočnosti prešli takmer 2 mesiace od chvíle, kedy Apple predstavilo nový iPhone SE 2. generácie. Toto zariadenie sa vo svete stalo okamžite veľmi populárne. Výnimkou nie je ani Slovensko. V máji šlo o 7. najpredávanejší smartfón v Telekome.

iPhone SE 2. generácie na siedmom mieste

Jeden z našich popredných operátorov zverejnil čísla, v ktorých ukazuje TOP 10 najpredávanejších smartfónov na slovenskom trhu. O prvé miesto sa tu Apple skoro nikdy nebije. To obsadia spoločnosti ako Huawei či Samsung (s dostupnejšími zariadeniami).

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

V tomto rebríčku sa ale zvykne iPhone objaviť aspoň na jednej priečke, čo považujeme za úspech. V máji sa to samozrejme podarilo. Hoci zo zoznamu vypadol iPhone 11, v podstate ho nahradil iPhone SE 2. generácie. Ten obdržal celkovo 7. miesto, čo vzhľadom na jeho vyššiu cenovku a konkurenciu, vôbec nie je zlé. V zozname nižšie si môžete pozrieť prehľad všetkých desiatich zariadení, ktoré Slováci nakupovali v najväčšej miere (v Telekome).

Jasne tu vedie Samsung Galaxy A71, ktorý ponúka zaujímavý hardvér za podobnú cenu, ako pýta Apple za iPhone SE 2. generácie. Ak vás zaujíma, čo znamená údaj v zátvorke, odpoveď je jednoduchá. Číslo určuje pozíciu, na ktorej sa daný smartfón nachádzal počas predminulého mesiaca (apríl). Do komentára nám napíšte, či by ste si z týchto zariadení vybrali práve iPhone SE 2. generácie, alebo radšej niečo úplne iné…

  1. Samsung Galaxy A71 (3.)
  2. Xiaomi Redmi Note 8T (6.)
  3. Samsung Galaxy A20e (1.)
  4. Samsung Galaxy A40 (5.)
  5. Samsung Galaxy A51 (N/A)
  6. Huawei P Smart 2019 (4.)
  7. Apple iPhone SE (11.)
  8. Samsung Galaxy S20 (8.)
  9. Nokia 2.3 (7.)
  10. Huawei P30 lite (2.)
Čo hovoria na iPhone SE 2. generácie fanúšikovia Androidu?
iPhone SE 2. generácie je v Telekome 7. najpredávanejší smartfón na Slovensku!
Prečítajte si tiež  Na Apple Arcade môžete po novom ušetriť až 10€. Pozrite sa ako.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.