Ak by sme mali vybrať jeden Apple produkt, ktorý si v posledných týždňoch ukrojil najväčšiu časť pozornosti, určite by to bol Apple Vision Pro. Náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu sa už čoskoro objaví na regáloch predajní v USA. Kedy sa ho však dočkáme my na Slovensku?

Na globálny predaj headsetu sa bližšie pozrel analytik Ming-Chi Kuo v jednom zo svojich posledných príspevkov a ako jeden z prvých nám prezradil, čo môžeme v tomto smere očakávať.. Podľa jeho informácií bude chcieť Apple spustiť predaj mimo Spojených štátov ešte pred konferenciou WWDC 2024, ktorá sa uskutoční v júni.

Apple Vision Pro sa dostane na globálny trh o niekoľko mesiacov

Apple chce počas konferencie pre vývojárov predstaviť nové informácie o systéme VisionOS a priblížiť tak novú platformu širšiemu záberu developerov a tiež bežným používateľom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Aby sa tento krok oplatil pre globálnych vývojárov, Apple musí pred týmto podujatím uviesť Vision Pro aj na trhy mimo USA. Uvedenie zariadenia na medzinárodnej úrovni by totiž mohlo podporiť ekosystém v oveľa väčšom meradle.

Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple sa rozhodla, že pilotný predaj bude prebiehať iba na pôde USA, pretože má obmedzené zásoby headsetov. Podľa posledných informácií ich bude k dispozícii začiatkom septembra len cca 80 000.

Týmto krokom chce firma zaistiť hladký predaj pred jeho rozšírením a taktiež dať čas na prispôsobenie softvéru iným krajinám. Kuo verí, že po vyriešení týchto krokov sa Vision Pro začne predávať v ďalších vybraných krajinách.

Ako však určite tušíte, Slovensko si bude musieť na dostupnosť tohoto zariadenia počkať. Apple údajne zvažuje, že ďalšie trhy, na ktoré sa produkt dostane, budú Spojené kráľovstvo, Kanada a Čína.

Ďalšie štáty prídu na rad až v postupných vlnách, pričom očakávame, že Slovensko a Česko sa nezapíšu do prvej európskej várky k Nemecku či Francúzsku. Pokojne sa teda môže stať, že Vision Pro bude u nás dostupný až niekedy o rok, prípadne v tom lepšom prípade koncom roka 2024.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Všetko bude závisieť od predaja zariadenia a samozrejme od počtu objednávok, ktoré Apple zadá svojim dodávateľom.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro si kúpia iba tí najrýchlejší: Počet kusov bude zo začiatku extrémne nízky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -