Hoci Apple ešte prípravy na novom iPhone SE 2. generácie nepotvrdilo, je skoro jasné, že takéto zariadenie príde. O ďalší únik sa postaral konkrétne Ming-Chi Kuo. Jeho predpoveď hovorí, že iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov.

iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov

Úniky sú stále len únikmi. Pokiaľ však už začnú ísť do extrémov, naberajú na vysokej pravdepodobnosti. To sa v podstate deje aj teraz v prípade iPhonu SE 2. generácie. Ming-Chi Kuo nám prezradil nové detaily, ohľadom komponentov, ktoré sú veľmi špecifické. To znamená, že sa nimi niekto v Číne zaoberá a to znamená, že sa takéto zariadenie s vysokou pravdepodobnosťou už pripravuje.

Reč je v tomto prípade konkrétne o anténe, ktorá by mala byť vyrobený z tekutých kryštáľov z LCP, vďaka čomu bude schopná prinášať lepší bezdrôtový prenos. Podľa zdrojov renomovaného analytika by sa o výrobu mali postarať spoločnosti Career Technologies a Murata Manufacturing. Informácie pochádzajú z tohto dodávateľského reťazca. Výroba komponentov (ale aj samotného zariadenia) by mala započať už začiatkom roka 2020. V priebehu prvých 3 mesiacov môžeme očakávať aj to, že dôjde k predstaveniu a samozrejme spusteniu predaja.

Malé zhrnutie, nemusí to byť ani “SE2”

Nebolo by zlé celé si to trochu zhrnúť. Čo už o zariadení vieme? V prvom rade je to jeho dizajn. Ten bude vychádzať z iPhonu 8. Môže sa ale mierne pozmeniť. Naznačili sme to v tejto vizualizácii. Očakávame, že na zadnej strane sa trochu vylepší fotoaparát. Mohol by sa sem celkom reálne presunúť základný širokouhlý (nie ultraširokouhlý) objektív z iPhonu 11. Ostane však iba pri ňom. Dve šošovky očakávať nemáme. Ďalšou zmenou bude displej. Jeho uhlopriečka bude 4,7″ a príde o 3D Touch. Rovnako tak nemáme počítať ani s Face ID. iPhone SE 2. generácie si bude musieť vystačiť s klasickým Touch ID.

Pod kapotou by sa mal nachádzať najvýkonnejší hardvér. Hovoríme o procesore Apple A13 Bionic, ktorý bude spriahnutý s 3GB operačnej pamäte RAM. Kapacita zariadenia bude približne na úrovni 64 GB až 128 GB. Zariadenie si budeme môcť zakúpiť vo farbách Space Gray, Silver a Product (RED). Na záver už len dodáme, že SE2 je momentálne len akési “interné označenie”. Pôjde síce o jeho duchovného nástupcu a zároveň aj o nástupcu iPhonu 8 avšak volať sa môže pokojne ináč. Špekuluje sa napríklad nad iPhonom 8S či iPhonom 9. Uvidíme. Na toto zariadenie sme už veľmi zvedaví a očividne nie sme sami. Záujem o nástupcu klasického iPhonu SE je ešte aj v dnešnej dobe obrovský.

Apple by malo využiť tnto záujem publika a ponúknuť mu to čo chce. Nový iPhone nebude len lacnejšou alternatívou pre vstup do sveta iOS. Bude aj vynikajúcim konkurentom proti Android zariadeniam. Čo si o ňom zatiaľ myslíte vy? Tešíte sa naň?

iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.
iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here