Pokiaľ máte radi extrémne testy, nasledujúce video je pre vás ako stvorené. iPhone SE 2. generácie je tu s nami už skoro mesiac a za ten čas sme stihli objaviť množstvo detailov a technických špecifikácií. V teste odolnosti si viedol priemerne. Ako zvláda nízke teploty v prípade, že je súčasťou „kocky ľadu“?

iPhone SE 2 zamrazil na 4 a pol hodiny, výsledok prekvapil…

Ako iste viete, jablková novinka spĺňa normu vodeodolnosti – IP67, vďaka čomu bez problémov prežije ponorená v hĺbke 1 metra minimálne 30 minút. Ako je na tom ale v situácii, keď sa stane súčasťou experimentu a autor videa ju nechá zamraziť spolu s vodou? Odpoveď nám ponúkne následujúci test. Vo videu vidíme, že iPhone SE 2. generácie je na začiatku približne z 3/4 nabitý a následne vložený do plastovej nádoby.

YouTuber Limits Of Tech ešte nezabudol spustiť časovač, aby presne odmeral, ako dlho bol iPhone vystavovaný naozaj extrémnym podmienkam. Zamŕzajúca kvapalina môže narobiť poradnú šarapatu. Okrem toho aj nízke teploty vedia poškodiť niektoré komponenty (napríklad akumulátor). Po 4 hodinách a 30 minútach v mrazničke, bol iPhone SE 2. generácie vytiahnutý. Aký bol výsledok?

Nestalo sa absolútne nič a všetko fungovalo tak ako predtým. Telefón sa dokonca ani nevypol, nemal problémy s reproduktorom, fotoaparátom alebo dotykom. Z batérie naoko neubudlo ani percento a ak aj áno, bolo to kvôli standby režimu, nie kvôli mrazu. Vo výsledku teda môžeme povedať, že iPhone SE 2. generácie je mimoriadne odolný voči zime a vode. Ak sa teplota priblíži k nule, určite sa vám nevypne ako staršie iPhony…

Prečítajte si tiež  iPhone 11 je v zľave mimoriadne lacný. Oplatí sa viac, ako iPhone SE 2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.