Je skoro tradíciou, že spoločnosť Apple predstavuje svoje hlavné novinky z oblasti smartfónov, niekedy počas septembra. Ináč by to nemalo byť, ani v roku 2020. Existujú ale odôvodnené obavy z toho, že sa to v danom mesiaci nestihne. iPhone 12 a iPhone 12 Pro môžu prísť neskôr.

iPhone 12 možno nepríde v septembri. Vieme prečo…

Analytici neustále sledujú dianie vo svete, aby informovali akcionárov o tom, na čo sa môžu pripraviť. Najnovšie sa vyjadrila spoločnosť Bank of America, ktorá hovorí o tom, že Apple môže meškať z tohtoročnými iPhonmi. Dôvodom je samozrejme koronavírus, označený ako COVID-19.

Analytici informujú, že to isté môžeme pocítiť aj pri iPhone SE 2, respektíve iPhone 9, ktorý má prísť už koncom marca. Pokiaľ nebudú hrať všetky udalosti v prospech spoločnosti Apple, meškanie môže byť na úrovni niekoľkých mesiacov.

Toto tvrdenie, ale vyvracajú iné správy, ktoré hovoria o tom, že iPhone SE 2 (iPhone 9) koncom marca predstavený bude a koronavírus to nijako neovplyvní. Môže sa stať iba to, že na začiatku predaja nebude dostupný v dostatočných množstvách. To, čo sa ale skoro určite zruší, je samostatný event, na ktorom ho mali kompetentní ukázať.

Zariadenie príde do ponuky pravdepodobne rovnakým spôsobom, ako AirPods Pro koncom minulého roka. Jednoducho teda pribudne v Apple Online Store a dočkáme sa nejakého prezentačného videa na YouTube. Situáciu majú v rukách v tejto chvíli predovšetkým čínski dodávatelia. Čím skôr začne výroba naplno, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa v konečnom dôsledku oneskorenie skráti.

Apple má problémy aj na akciovom trhu. Za posledné týždne zažilo prepad až o 13%. Netreba pri tom zabúdať ani na to, že je to len tesne po začiatku roka, kedy firma oslavovala rekordné maximá, 327,85$ za akciu. Uvidíme teda, ako celá táto nepríjemná situácia dopadne. Pokiaľ však čakáte na iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro, už teraz by ste mali rátať s tým, že sa toto zariadenie mierne omešká. O ako dlho, zatiaľ nevieme…

iPhone 12
iPhone 12 možno nepríde v septembri. Vieme prečo…
Prečítajte si tiež  Toto sú zatiaľ nepredstavené kryty pre iPhone 12 z jarnej kolekcie Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -