Aj keď sa naň trochu zabúda, spoločnosť Apple ešte stále predáva základný iPhone SE 3. generácie, ktorý prišiel na trh v roku 2022 a ponúka pomerne solídny hardvér v trochu zastaralom dizajne. Výhodou tohto modelu je, že je vďaka rôznym cenovým zvýhodneniam veľmi lacný. Používatelia sa tak môžu dostať k operačnému systému iOS za super cenu. Oplatí sa to však?

Nebudeme si klamať, iPhone SE 3. generácie nie je po vizuálnej stránke žiadnym predstaviteľom moderného dizajnu. Na druhej strane sa však spolieha na klasickú koncepciu, ktorú majú ľudia dodnes osvojenú z iPhonov 6 – 8 a možno ju nechcú meniť. V prednej časti sa nachádza kvalitný 4,7″ LCD Retina displej s vysokým rozlíšením a tiež Home Button, ktorého súčasťou je snímač odtlačkov prstov Touch ID. Navyše „pod kapotou“ sa nachádza procesor A15 Bionic (5 nm) a možnosť pripojenia na 5G siete. To vám zabezpečí podporu na dlhé roky.

iPhone SE 3. generácie sa štandardne predáva za 529 €. Na „iPhone“ ako taký to síce nie je veľa, no keď sa pozriete na to, čo za svoje peniaze dostanete, možno by sa patrilo nájsť výhodnejšiu ponuku. Dobrou správou je, že takých je na internete pomerne veľa a vy tak viete iPhone SE 3 kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 419 €. Krásne ušetríte a dostanete produkt, ktorý má obľúbený operačný systém iOS.

iPhone SE 3
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

iPhone SE 3 disponuje aj kvalitným zadným 12 Mpx fotoaparátom, ktorého súčasťou je napríklad portrétny režim. Apple tu tiež pridal možnosť natáčania videa v 4K pri 60 FPS, ale aj 1080p (FullHD) videa pri 240 FPS. To sa hodí na spomalené zábery. Samozrejmosťou je aj optická stabilizácia či perfektná predná kamera, s ktorou si užijete hodiny telefonovania cez Face Time, alebo vytvoríte stovky či tisíce selfie záberov.

Tento kompaktný smartfón sa tiež hrdí celodennou výdržou batérie, či kvalitným spracovaním, ktoré pozostáva z kombinácie hliníkovej konštrukcie a sklenenej prednej a zadnej časti. Neublíži mu ani voda, keďže spĺňa normu IP67. A ak sa pýtate, či sa oplatí v roku 2023, myslíme si, že niektorým konzervatívnejším používateľom bude dávať tento model ešte aj dnes veľký zmysel. Je to, ako by ste kupovali starší model auta po facelifte s extrémne výkonným motorom a vynoveným infotaiment systémom.

Ak chcete lacný nový iPhone, v súčasnosti nenájdete na trh nič podobne drahé. Keďže ho môžete mať po kliknutí na tento odkaz už za 419 €, z nášho pohľadu ide o fantastický deal. Rovnako to však môže byť aj zaujímavý vstup do sveta Apple pre vašich rodičov či starých rodičov, ktorí sú zvyknutí na klasické iPhony a učiť sa nové ovládanie s gestami či Face ID sa im veľmi nechce. Rozhodnutie, ale samozrejme nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  AirTag kúpite v zľave za fantastickú cenu. Ak ste pravým Apple fanúšikom, nemal by vám chýbať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -