iPhone SE 3. generácie príde až v roku 2022

Analytik William Yang, z agentúry JP Morgan, prezradil nové informácie ohľadom rozpočtového zariadenia, ktoré malo byť pôvodne predstavené v najbližších mesiacoch. Na základe posledných zistení z dodávateľských reťazcov to vyzerá, že sa iPhone SE 3. generácie v roku 2021 vôbec neukáže. Je na to viacero dôvodov.

Firme sa v prvom rade neoplatí vyrábať úplne nový produkt, keď ten súčasný je stále populárny. iPhone SE 2. generácie, predstavený začiatkom roka 2020, sa predáva ako teplé rožky a to isté platí aj o väčšom iPhone 11 z roku 2019. Pri druhom menovanom zariadení muselo Apple dokonca navýšiť výrobu, aby zasýtilo neutíchajúci dopyt.

- Reklama -

Tretia generácia iPhonu SE, údajne pripravovaná na rok 2022, môže prísť s podobným dizajnom ako jej predchodca, no do vienka dostane väčší edge-to-edge displej. V praxi by sme sa mohli stretnúť so zariadením, ktoré bude stelesnením menšieho a výkonnejšieho iPhonu XR. Nechajme sa prekvapiť.

A čo iPhone SE Plus?

No a hoci tieto správy nie sú príliš potešujúce, stále existujú aj pozitívne informácie. Svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) sa počas minulého roka viackrát vyjadril, že Apple chcelo predstaviť aj väčší iPhone SE Plus (5,8″ model), no pandémia koronavírusu mu skrížila plány.

Tohto zariadenia sme sa mali dočkať ako doplnenia ponuky práve v najbližších mesiacoch roku 2021. Je teda možné, že Apple nepredstaví novú generáciu, no doplní tú súčasnú. Tešíte sa na ďalší iPhone „Special Edition“? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.