iPhone SE 3. generácie príde až v roku 2022

Analytik William Yang, z agentúry JP Morgan, prezradil nové informácie ohľadom rozpočtového zariadenia, ktoré malo byť pôvodne predstavené v najbližších mesiacoch. Na základe posledných zistení z dodávateľských reťazcov to vyzerá, že sa iPhone SE 3. generácie v roku 2021 vôbec neukáže. Je na to viacero dôvodov.

Firme sa v prvom rade neoplatí vyrábať úplne nový produkt, keď ten súčasný je stále populárny. iPhone SE 2. generácie, predstavený začiatkom roka 2020, sa predáva ako teplé rožky a to isté platí aj o väčšom iPhone 11 z roku 2019. Pri druhom menovanom zariadení muselo Apple dokonca navýšiť výrobu, aby zasýtilo neutíchajúci dopyt.

Tretia generácia iPhonu SE, údajne pripravovaná na rok 2022, môže prísť s podobným dizajnom ako jej predchodca, no do vienka dostane väčší edge-to-edge displej. V praxi by sme sa mohli stretnúť so zariadením, ktoré bude stelesnením menšieho a výkonnejšieho iPhonu XR. Nechajme sa prekvapiť.

A čo iPhone SE Plus?

No a hoci tieto správy nie sú príliš potešujúce, stále existujú aj pozitívne informácie. Svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) sa počas minulého roka viackrát vyjadril, že Apple chcelo predstaviť aj väčší iPhone SE Plus (5,8″ model), no pandémia koronavírusu mu skrížila plány.

- Reklama -

Tohto zariadenia sme sa mali dočkať ako doplnenia ponuky práve v najbližších mesiacoch roku 2021. Je teda možné, že Apple nepredstaví novú generáciu, no doplní tú súčasnú. Tešíte sa na ďalší iPhone “Special Edition”? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here