Pokiaľ ste fanúšikom modelov s označením SE, čo je skratka pre „Special Edition“, máme pre vás dobré ale aj zlé správy. Technologický gigant si veľmi váži záujem, ktorý je prejavovaný o jeho aktuálnu verziu z minulého roka. Bohužiaľ to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sa upgradu tak skoro nedočkáme. Apple chystá nástupcu až na rok 2022.

No a ak sa už tešíte na úplne nové zariadenie, ktoré bude vychádzať trebárs z iPhonu XR/11 prípadne iPhonu 12 mini, mali by ste stlmiť svoje očakávania. Podľa Younga sa máme dočkať jemne upravenej súčasnej generácie, ktorá bude disponovať rovnakým 4,7″ LCD displejom a zaobleným dizajnom.

Čo prinesie iPhone SE 3 a SE 4?

Reálne tak nepôjde o nový model ale akúsi labutiu pieseň iPhonu SE 2. generácie, ktorý stojí na základoch pôvodného iPhonu 6 z roku 2014. Radikálnej zmeny sa podľa analytika dočkáme až v roku 2023, kedy Apple konečne prepracuje dizajn a pridá nové technológie.

iPhone SE 4. generácie má rátať so 6,1″ displejom bez Face ID, namiesto čoho bude k dispozícii okrúhly výrez pre kameru. Tento dizajnový prvok bude súvisieť so zmenou na všetkých iPhonoch, ktoré by ho mali dostať v priebehu rok 2022 (tie počítajú s „neviditeľným“ Face ID pod displejom).

No a ak vás na záver zaujíma, čo to teda ten „nový“ iPhone SE 3 v roku 2022 prinesie, keď si plánuje zachovať totožný dizajn ako iPhone SE 2, odpoveď je veľmi jednoduchá. Tešiť sa máme na výkonný procesor, zlepšený fotoaparát a hlavne prítomnosť super-rýchlej 5G siete, ktorá však môže byť obmedzená na menej ako 6 GHz.

Napíšte nám do komentára, čo by ste od tohto zariadenia očakávali vy. Potrebujete špičkový edge-to-edge displej alebo preferujete skôr jednoduchší dizajn s tlačidlom Touch ID?

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple dokázalo predstaviť ten istý produkt tretíkrát po sebe a zachovať 8 ročnú platformu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.