Keď spoločnosť Apple predstavila prvý iPhone SE, pravdepodobne sama nečakala, aký bude mať tento koncept zariadenia vo svete úspech. Nový iPhone so starším dizajnom a férovou cenovkou prilákal milióny nových zákazníkov, ktorí si vďaka nemu mohli dovoliť platformu iOS. Dnes sa napríklad iPhone SE 3 predáva za 549 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 426 €, čo je vcelku rozumná suma.

Napriek tomu, ale píšeme o zariadení, ktoré využíva na dnešné pomery už veľmi zastaralý dizajn. iPhone SE 3 si totiž prevzal tvary iPhonu 8 (2017), ktorý je do značnej miery inšpirovaný iPhonom 6 (2014). Fanúšikovia po celom svete čakajú na zásadnú zmenu. Portál IT Home sa teraz dostal ku informáciám, ktoré sú veľmi pozitívne, no pravdepodobne zostanete aj tak sklamaní.

V prvom rade sa podarilo zistiť medzi dodávateľskými reťazcami, že výrobcovia OLED panelov, medzi ktorými po prvýkrát figuruje aj spoločnosť Tianma (ako sekundárny dodávateľ), už začínajú pracovať na zobrazovacích jednotkách pre iPhone SE 4. Tento model by sa teda, ako posledný mohol zbaviť technológie LCD, ktorú už dnes nenájdeme v žiadnom inom (novom) iPhone s výnimkou verzie SE 3.

Osoba, ktorá je za tieto displeje zodpovedná bola už vraj vyslaná zo spoločnosti Apple do továrne Tianma v pevninskej Číne, aby sa pozrela na aktuálnu produkciu flexibilných AMOLED obrazoviek. Okrem iného sa však zaujímal aj o OLED obrazovky pre iPhone SE 4.

iPhone SE 4 bude vyzerať, ako iPhone 14

žltý iphone 14 a iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

Portál IT Home predpokladá, že iPhone SE 4 by mal mať 6,1″ OLED zobrazovaciu jednotku a dizajn podobný iPhonu 14. Zákazníci sa tak môžu tešiť aj na odomykanie cez Face ID, či modernejšie ploché hrany.

Spoločnosť Apple by tu taktiež mala použiť svoj vlastný 5G modem s podporou sub-6 GHz. Na tomto čipe pracuje od roku 2019, kedy kúpila časť spoločnosti Intel so špecializáciou na toto odvetvie.

Tu však pozitívne správy tak trochu končia. Aj keď sme boli veľmi radi, keby spoločnosť Apple predstavila iPhone SE 4 s dizajnom iPhonu 14 a OLED displejom už v roku 2023, alebo 2024, podľa zahraničných zdrojov s týmto zariadením nemáme počítať skôr, ako v roku 2025.

Dôvodom sú silné predaje aktuálnych modelov, medzi ktoré patrí iPhone 12 či iPhone 13. Pokiaľ by k ním pribudol iPhone SE 4, smartfóny by si navzájom zbytočne konkurovali. A to pre Apple nedáva vôbec žiaden zmysel. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o iPhone SE 4 myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory. 

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako vyzerá video natočené v akčnom režime nového iPhonu 14 Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -