Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 / 14 Pro, ktorý dokáže detegovať autonehodu a v prípade, že ste v bezvedomí alebo nereagujete, aj zavolať pomoc. Samotný technologický gigant dúfa, že túto funkciu nikdy nebudete potrebovať. Aj tak je, ale dôležité vedieť, ako presne funguje.

V záujme vedy sa na to rozhodol prísť známy youtuber TechRax, ktorý sa preslávil šialenými, či dokonca až absurdnými testami. Zaobstaral si staré auto, ktoré bolo vhodné na rozbitie, niekoľko nepojazdných vrakov a samozrejme veľkú plochu, kde bolo možné vykonať experiment.

iPhone 14 nereagoval hneď. Život by vám ale zachránil 

Do vozidla vložil najnovší iPhone 14 Pro, ktorý mál náraz zaznamenať a následne kontaktovať záchranné zložky. Ako môžete vidieť sami, chvíľu po nehode sa vôbec nič nedialo a zariadenie akoby čakalo na používateľa, či s ním vykoná interakciu.

Po cca 10 sekundách však došlo ku zlomovému momentu, v rámci ktorého sa na displeji zobrazilo SOS varovanie a rovnako aj tlačidlo na jeho okamžité zrušenie pre prípad, že sa človek nestal účastníkom dopravnej nehody.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Nová funkcia teda funguje a vzhľadom na to, že zachytila aj pomerne slabý náraz si dovolíme tvrdiť, že vcelku spoľahlivo. Na druhú stranu, ale bude potrebné odsledovať, či iPhone nebude vyhodnocovať aj iné udalosti ako náraz autom a zbytočne tak nekontaktovať záchranné zložky, keď to nie je potrebné. Spôsobiť vám to totiž môže viac problémov než osohu.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -