Spoločnosť Apple sa pri výrobe OLED displejov spolieha predovšetkým na svojich juhokórejských partnerov, spoločnosti Samsung Display a LG Display. Postupne zapája do výrobného procesu aj čínske BOE, no zdá sa, že v ňom v budúcnosti môže byť oveľa viac dodávateľov z tejto krajiny. Informoval o tom portál Macrumors.

V najnovšej správe, za ktorou stojí kórejská publikácia ITHome sa konkrétne píše, že Apple už pracuje na iPhone SE 4. generácie, ktorý dostane, ako prvý „lacný“ model aj OLED displej, či dizajn iPhonu 14. Práve pri tomto zariadení chce spoločnosť Apple zapriahnuť do výroby čínskych dodávateľov, medzi ktorých patrí aj spoločnosť Tianma. Tá sa už roky špecializuje na produkciu zobrazovacích jednotiek a preto chce získať aspoň časť zákazy, ktorá sa budú týkať OLED displejov pre iPhone SE 4.

Treba zdôrazniť, že nakoľko Apple nemá s touto spoločnosťou skúsenosti, Tianma by bola sekundárnym dodávateľom podobne, ako je dnes vyššie spomínané BOE. To znamená, že aj keď by displeje pre iPhone SE 4 produkovala, mala by na ich výrobe podstatne menší podieľ.

Apple poslalo pracovníkov aj do ďalších čínskych tovární 

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Ak by však všetko prebiehalo bez problémov a podľa plánov, spomínaný podieľ by sa postupne mohol navýšiť. Apple má však veľmi prísne nároky a štandardy, ktoré nie je jednoduché naplniť.

V neposlednom rade stojí za pozornosť, že spoločnosť Apple vyslala svojich zamestnancov aj do ďalších čínskych fabrík, ktoré sú konkurentmi pre Tianma a BOE, aby objavili ďalšie možnosti produkcie. Napokon môže byť sekundárnym dodávateľom úplne nikto iný.

iPhone SE 4 príde podľa doterajších informácií na trh až v roku 2025. Tešiť sa však môžeme na kvalitný OLED displej s vysokým rozlíšením, či dizajn s plochými hranami. Zariadenie tiež dostane procesor A18 Bionic, vlastný 5G modem a veľa ďalšieho. Dajte nám vedieť do komentára, či už sa naň tešíte aj vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro za pár eur? Dá sa to, musíte však mať iPhone X/XS.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -