Zariadenie o ktorom sa diskutuje už takmer pol roka má naplánovanú výrobu a tiež zavedenie do predaja. Uviedla to dnes veľmi dôveryhodná agentúra Bloomberg. Samotná výroba zariadenia začína už na budúci mesiac. Do predaja sa potom dostane koncom marca.

iPhone SE 2/ iPhone 9 sa začne vyrábať vo februári.

iPhone SE 2 alebo iPhone 9 sa už nezadržateľne blíži. Ak sa naň tešíte, dnes môžete jasať. Veľmi dôveryhodný zdroj potvrdil mesiac vydania. Bude ním koniec marca 2020.

Low-costový iPhone by mohol prísť po boku iPadu Pro 5G. Agentúra Bloomberg dnes zverejnila informácie o to, že Apple práve intenzívne plánuje výrobu, ktorá by mala byť odštartovaná už začiatkom februára. O produkciu by sa mali postarať hneď 3 továrne. Foxconn, Pegatron a Winstron. Novinka teda nebude záležitosťou len jedného dodávateľa.

V zásade sa jedná o jedno z najočakávanejších zariadení za prvý pol rok 2020 aké Apple prinesie na trh. Analytici predpovedajú záujem počas Q2 (apríl, máj, jún) až na úrovni 20 miliónov kusov.

To by firme veľmi dobre pomohlo vo vykrývaní slabších predajov, ktoré sú vždy spojené novým rokom. iPhone SE 2 sa má navyše predávať po boku zariadení ako iPhone 11, iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max a tiež iPhone XR. Vízia, že by teda tento rok padli absolútne rekordy v predajoch sa začína pretavovať do reality.

iPhone SE 2/ iPhone 9 sa začne vyrábať vo februári. Na trh príde v marci.
iPhone SE 2/ iPhone 9 sa začne vyrábať vo februári. Na trh príde v marci. – svetapple.sk

Ako sme už dnes uviedli v inom článku, Apple požiadalo hlavného dodávateľa procesorov Apple A13 Bionic o navýšenie výroby. Jedným dôvodom je to, že o iPhone 11 a iPhone 11 Pro je stále neutíchajúci záujem a druhým potom to, že sa chystá výroba modelu SE 2 alebo 9, ktorý má mať tento procesor vo svojom tele osadený tiež.

Čo sa týka technických parametrov, nie je to v podstate nič nové. Lacnejší model bude dizajnovo pripomínať iPhone 8. V niektorých prvkoch sa ale môže priblížiť k modernejšiemu modelu 11. Príde v troch farebných prevedeniach (čierna, biela a červená) a pravdepodobne s kapacitou 64 GB a 128 GB. Operačná pamäť RAM má byť na úrovni 3 GB.

iPhone SE 2
iPhone SE 2 Black – svetapple.sk

Telefón za dostupnú sumu ale s neistým názvom.

Ako sme už uviedli vyššie, stále nie je jasné, či pôjde o iPhone SE 2 alebo iPhone 9. V prvom prípade by telefón mohol nadväzovať na svojho duchovného predchodcu, ktorý vychádzal z modelu 5S a ponúkol technológie z iPhonu 6S.

V druhom prípade by zase toto zariadenie vyplnilo dielu v produktom portfóliu spoločnosti Apple. iPhone 9 nikdy predstavený nebol. Navyše pôjde o nástupcu iPhonu 8, takže by naň v postupnosti mohol logicky nadväzovať. To ako to ale napokon dopadne zatiaľ nikto z nás netuší. Na výsledok si budeme musieť počkať až do predstavenia, ktoré sa bude konať koncom marca.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Xiaomi chce byť prvá: Svoj elektromobil predstaví skôr, ako Apple. Kedy príde na trh?
iPhone SE 2
iPhone SE 2 Silver – svetapple.sk

Samozrejme nemôžeme veľmi hovoriť ani o cenovkách. Apple ich nikde nezverejnilo a navyše ani nikomu neunikli. Napriek tomu si ale myslíme, že telefón bude štartovať na hranici 399$ za 64 GB základ.

V prípade 128 GB kapacity sa potom suma navýši na 449$ až 499$. Vyššie už cenovka posadená byť nemôže, nakoľko iPhone XR začína v 64 GB verzii na úrovni 599$ a súčasný iPhone 8 pri rovnakej kapacite 449$. Cena nástupcu by mala byť nižšia.

Hlavným konkurentom pre novopredstavený iPhone budú nie len vlajkové lode od Samsungu, ale aj od spoločností ako Huawei či Xiaomi. Za spomenutie stojí napríklad smartfón Xiaomi Mi 10, ktorého predstavenie je naplánované v najbližšie dni. Očakáva sa, že zariadenie bude približne v rovnakej cenovej hladine a na trhu by sa malo ocitnúť približne v rovnakom termíne, teda v marci.

iphone se 2 inphographics
iPhone SE 2/ iPhone 9 sa začne vyrábať vo februári. Na trh príde v marci. – svetapple.sk

Do komentára nám nezabudnite napísať, či aj vy plánujete zakúpenie tohto modelu. Myslíte, že pôjde o podobný hit ako iPhone SE predstavený v roku 2016?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.