Ak sa náhodou dostanete ku staršiemu iPhonu či inému Apple zariadeniu v pôvodnom balení, určite ho nerozbaľujte. Môže vám totiž zabezpečiť poriadny balík peňazí. Svoje o tom vie aj majiteľ pôvodného iPhonu z roku 2007, ktorý bol ešte v továrenskej fólii. Ten sa totiž na aukcii vydražil za 190 373 dolárov, čím vytvoril nový rekord za predaný iPhone.

Spoločnosť Apple svojho času ponúkala originálny iPhone s kapacitou 4 GB len počas veľmi krátkeho obdobia. Ide teda o najzriedkavejší model iPhonu prvej generácie, aký sa dá momentálne zohnať. Pôvodne sa čakávalo, že v aukcii dosiahne rekordnú cenu do 100 000 dolárov. Konečná čiastka však vytrela všetkým zrak.

Aukcia LCG sa konala od 30. júna do 16. júla. iPhone 2G so 4 GB pamäťou začínal na hranici 10 000 dolárov a padlo naň celkovo až 28 ponúk, čo viedlo k rekordnému predaju za 190 372,80 dolára. V prepočte ide o zhruba 170 tisíc eur. Za to by ste mali na Slovensku možno už aj slušnú nehnuteľnosť.

Rekordná aukcia najzriedkavejšieho iPhonu prvej generácie

iPhone prvej generácie vstúpil do predaja pred 16 rokmi, konkrétne 29. júna 2007 so 4 GB alebo 8 GB pamäťou. Ukázalo sa, že 8 GB model je oveľa žiadanejší a tak spoločnosť Apple už po pár mesiacoch zastavila výrobu 4 GB modelu a nahradila ho vyššou kapacitou 16 GB.

originálny iPhone 4GB v pôvodnom balení
Zdroj: MacRumors

Osoba, ktorá iPhone predala, bola podľa LCG Auctions členom pôvodného tímu inžinierov, ktorý v roku 2007 pracoval na tomto zariadení.

Prečítajte si tiež  Milujete Porsche a iPhone? Caviar má luxusné riešenie. Dostupné je už aj pre iPhone 15 Pro

K iPhonu je samozrejme dostupný list o pôvode, vďaka čomu je jasné, že nejde o žiaden podvod. Všetko overili aj odborníci. Model s kapacitou 4 GB sa pôvodne predával za 499 dolárov, zatiaľ čo 8 GB verzia stála 599 dolárov.

Ak disponujete jedným zo starších jablkových zariadení, určite nestojí za škodu skontrolovať na internete jeho hodnotu. Môžete si tak poriadne finančne prilepšiť alebo aspoň zistiť hodnotu svojho zariadenia.

Reklama
Reklama

A ak vás zaujíma, ako vyzerá unboxing takto cenného iPhonu, po kliknutí na tento článok si môžete pozrieť video, na ktorom je po 16 rokoch po prvýkrát z čiernej krabičky iPhonu 2G strhnutá fólia. O niečo podobné sa len tak mimochodom minulý rok pokúsil aj Petr Mára s podobne starým iPodom Classic. Zariadenie mu však nefungovalo (dôvodom bola batéria) a dokonca ho nedopatrením aj rozbil…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -