iPhone XR vs. auto. Vieme, možno sa teraz pýtate ako nás to vlastne napadlo. Kto by kedy potreboval vedieť, či jeho iPhone prežije prejazd možno aj niekoľkotónovým vozidlom. Odpoveď znie, že sa to stať môže. Náhoda je blbec a pokiaľ si telefón položíte napríklad na strechu s tým, že ho tam zabudnete. K tomu aby vám spadol a prešli ste ho veľa nechýba.

iPhone XR vs. auto

Apple vyrába kvalitné produkty. Hoci sa niekedy stane, že po páde na zem vznikne na displeji menšia či väčšia prasklina, veľa krát práve pádu na tvrdý podklad odolajú. Medzi kvalitné produkty patrí aj iPhone XR, ktorý v nárazových testoch dopadol veľmi dobre. Pri teste pádu z výšky ucha (napríklad počas telefonátu) čisto na zadnú stranu prežil bez akejkoľvek ujmy. Nutné podotknúť, že podklad nebol koberec ale čistý betón takže nič mäkké.

- Reklama -

Pád na zem a prejdenie ťažkým autom je už ale celkom iná pesnička. O niečo podobné sa už v roku 2014 (vtedy sme už písali web) pokúsil aj známy demoličný YouTuber TechRax. Vtedy bol pod BMW rady 5 iPhone 6 Plus. Podklad ale nebol asfaltový. Jednalo sa o garáž s liatou epoxidovou podlahou. Pneumatika vozidla je mäkká, takže to vlastne ani nebol až taký zázrak, že sa telefónu nič nestalo. Tento krát je to ale celkom iné a iPhone XR nezachráni ani guma.

Ako môžte vidieť na videu nižšie, v porovnávacom teste iPhone XR vs. auto vyhráva jasne druhý menovaný súper. Na iPhone sa nerozbil len displej. Silnému tlaku a okolnostiam podľahla aj zadná “žltá” časť a taktiež šošovka fotoaparátu. Rozbilo sa teda v podstate úplne všetko, čo sa na tomto produkte rozbiť mohlo. Poučenie na dnes teda znie, že v prípade, že vchádzate do auta, dajte si pozor, kam ste telefón položili alebo len skrátka na to či vám nevypadol z vrecka. Hoci to môže vyzerať ako málo pravdepodobné, osobne poznáme 2 ľudí, ktorí si dokázali prejsť po svojom iPhone vlastným autom.

iPhone XR vs. auto! Prežije novinka od Apple? - svetapple.sk
iPhone XR vs. auto! Prežije novinka od Apple? – svetapple.sk

zdroj: youtube

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.