Najpredávanejší smartfón minulého roka skončí už o niekoľko mesiacov. Apple s ním v blízkej budúcnosti neráta. V ponuke ho nahradí iPhone 11, ktorému po predstavení iPhonov 12 dramaticky klesne cena. Prečítajte si viac…

Rozlúčte sa s iPhonom XR

Zdá sa, že najdostupnejší model s edge-to-edge displejom to má zrátané. Apple preň nemá miesto. Spoločnosť čoskoro skoncuje s výrobou a nahradí ho modernejšou verziou – iPhonom 11. Všetko sa udeje do konca roka 2020.

Tento krok je úplne logický a mohli ste ho očakávať. V nasledujúcich mesiacoch máte poslednú šancu na na nákup. Z tejto pozície vám ale vieme odporučiť, aby ste to nerobili. Pokiaľ počkáte do októbra, tak za rovnakú (alebo dokonca nižšiu) cenu získate modernejší hardvér.

iPhone 11 bude medzistupeň medzi iPhonom SE 2. generácie a iPhonom 12 s 5,4″ displejom. Oproti dnešku zlacnie o 150$. Výraznú zľavu však môže spôsobiť aj absencia 5W nabíjacieho adaptéra či slúchadiel EarPods v balení. Nechajme sa prekvapiť.

Dizajnovo sa od modelu XR veľmi nelíši. Z prednej strany by ste tieto dve zariadenia od seba nerozoznali a vzadu nájdete 2 šošovky fotoaparátov umiestnené vo štvorcovom ráme (so zaoblenými hranami).

To najdôležitejšie sa ale nachádza vo vnútri. Procesor Apple 13 Bionic je aj dnes jeden z najvýkonnejších na svete. Nechytajú sa naň mnohé konkurenčné čipy. Dlhé roky vám teda poslúži bez akýchkoľvek problémov. Výhodou je tiež 4GB RAM oproti 3GB RAM.

Presný dátum odstránenia z ponuky zatiaľ nie je známy. Predpokladáme však, že to bude bezprostredne po októbrovej Keynote. Využijete možnosť nákupu lacnejšieho iPhonu 11? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.