Apple predstaví už v septembri okrem dvoch vlajkových lodí aj nástupcu modelu iPhone XR. Novinka ponúkne lepšie technológie, nižšiu cenu a atraktívne farby. iPhone XR2 a jeho dizajn sa mierne pozmenia. Ako bude vyzerať?

iPhone XR2 a jeho dizajn. Ako bude vyzerať?

Apple by možno chcelo utajiť vizuálnu stránku budúcich produktov ale to sa mu nedarí a ani to nie je možné. Na zariadeniach jednoducho pracuje moc veľa ľudí na to aby sa všetko podarilo utajiť a ich výroba a testy prebiehajú dlho pred predstavením.

To nám teda dokáže včas predpovedať to ako budú iPhony vyzerať. Tento rok nie sú používatelia s vizualizáciami, ktoré vznikajú na základe podkladov práve spokojný. Dôvodom je veľký priestor pre šošovku fotoaparátu, ktorý jednoducho zapĺňa moc veľa miesta.

iPhone XR2 dizajn. Ako bude novinka vyzerať? - svetapple.sk
iPhone XR2 sa bude podobať na model XR – svetapple.sk

iPhone XR2 a jeho dizajn bude veľmi podobný tomu, ktorý budeme môcť vidieť na budúcich vlajkových lodiach. Šošovky neprinesie 3 ale len 2. Jeden by bol možno povedal, že tým pádom prevezme tvar fotoaparátu zo šúčasného modelu X/XS.

Ale nie, neprevezme. Vzadu sa objaví rovnako štvorcová časť, v ktorej bude o jeden objektív menej. Farebných kombinácií bude dosť. Dnes ich máme na výber celkom 6 (ak rátame bielu aj čiernu). V septembri by mohla pribudnúť ešte jedna či dokonca dve farby. O aké však pôjde, to zatiaľ presne nevieme.

iPhone XR2 dizajn. Ako bude novinka vyzerať? - svetapple.sk
Apple nezabudne ani na edíciu (RED) – svetapple.sk

Vizualizácie napovedajú

Pokiaľ sa pozrieme na súčasné vizualizácie iPhonu XR2 a jeho dizajn, z prednej strany vyzerá byť v podstate rovnaký ako aktuálna, prvá generácia. Tvorí ho 6,1″ LCD displej a senzor snímania tváre Face ID. Samozrejme všetko v čiernej farbe. Vzadu sa tiež veľkolepé dizajnové zmeny diať nebudú.

iPhone XR2 dizajn. Ako bude novinka vyzerať? - svetapple.sk
iPhone XR2 možno prinesie celkom nové farby – svetapple.sk

Jediné čo sa mierne pozmení budú farby, no a potom samozrejme aj tvar samotného fotoaparátu. Telefón by nemal schudnúť vďaka čomu sa do neho bude zmestiť batéria s veľkou kapacitou. Rámik ostane vyrobený z hliníku, elegantná leštená oceľ bude výsadou len vlajkových lodí. Poslednou zmenou má byť spodná časť zariadenia. Tu vystrieda konektor Lighnitng novinka v podobe USB-C. Čo poviete?

Predná strana zariadenia sa nezmení – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here