Nový modelový rad iPhone 14 disponuje okrem niekoľkých zmien aj novinkou, ktorá Vám doslova môže zachrániť život. Presvedčil sa o tom aj obyvateľ Prahy, ktorý sa stal prvým českým používateľom, ktorému zachránil život práve jeho iPhone.

Po nehode dvoch osobných automobilov zasahoval pražský hasičský zbor práve vďaka funkcii detekcie nárazu.

Po zrážke vozidiel na Bubénskej ulici v časti Praha 7 boli hasiči privolaní práve vďaka spomínanej funkcii iPhonu 14. O túto informáciu sa postaral oficiálny kanál Hasiči Praha na Twitteri, ktorý zdieľal aj nahrávku priamo z iPhonu účastníka autonehody.

V uvedenej nahrávke môžete počuť správu pojednávajúcu o nahlásení udalosti spolu s presnými súradnicami, kde sa nehoda stala.

K čelnej zrážke došlo v sobotu 10. decembra okolo 16:00, pričom ani jeden z účastníkov nebol vážne zranený. Po detekcii autonehody iPhone 14 automaticky uskutočnil hovor na tiesňovú linku 112, keďže po náraze ani jeden z šoférov nevykonal hovor manuálne.

V podobných situáciách je používateľ najprv vyzvaný na hlásenie iPhonu. Ak nie je vykonaná žiadna odozva, telefón automaticky odošle správu s hlásením pre tiesňovú linku.

Funkcia detekcie autonehody je dostupná výhradne pre rodinu modelov iPhone 14. V tomto prípade sa jednalo o základný iPhone 14, ktorý bol schopný rýchlo a pohotovo privolať záchranné zložky na miesto nehody.

Funkcia je štandardne stále zapnutá, no v niektorých prípadoch ju je možné spustiť aj „náhodne“. Vyskytli sa totiž prípady, kedy iPhone nesprávne vydedukoval jazdu na horskej dráhe, či na lyžiach ako autonehodu. V tomto príbehu to však malo pozitívny výsledok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  V Číne vybuchol iPhone 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -