Je pomerne bežné, že jedna z najväčších a najznámejších technologických spoločností sveta, nakupuje menšie firmy. Nedávno Apple vystavilo ponuku pre britskú Plessey Semiconductors. Tá sa stará o výrobu Micro-LED displejov, pre produkty s rozšírenou realitou. Nákup „Plessey“ však napokon nevyšiel. Firma si vybrala ponuku od Facebooku.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey.

Z minulosti si môžeme pamätať hneď tri obrovské akvizície spoločnosti Apple a množstvo iných, podstatne menších. Len tak z brucha pripomíname nákup Beats, Shazamu a minulý rok časť Intelu.

Nedávno mali kompetentní evidentne veľký záujem o spoločnosť Plessey Semiconductors. Predložili jej ponuku a čakali na odpoveď. Napokon sa však dočkali už iba smutnej správy. Facebook evidentne dokázal poskytnúť lepšie podmienky a prostredie pre ďalší rozvoj a tak s ním podpísali zmluvu.

Informácia je zaujímavá z toho titulu, že práve Plessey Semiconductors pracuje na výrobe Micro-LED displejov, ktoré sa používajú v zariadeniach na rozšírenú realitu.

To, že o ňu Apple a tiež Facebook navzájom bojovali znamená, že obe firmy pravdepodobne plánujú takýto produkt v dohľadnej dobe uviesť na trh. V Cupertine budú mať ale o niečo väčší problém, nakoľko výrobcov Micro-LED displejov je v súčasnosti na trhu len málo a Plessey Semiconductors prichádzal asi najviac do úvahy.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.

No a pokiaľ stále neveríte tomu, že Apple má záujem o rozšírenú realitu a tiež o predstavenie svojich vlastných „inteligentných okuliarov či headsetu“, mali by ste zmeniť názor.

Za posledné roky sme sa totiž dočkali mnohých softvérových funkcii, ktoré s AR nejakým spôsobom súvisia. Spomenúť by sme mohli napríklad ARKit, RealityKit, Reality Composer či Reality Converter. Nedá nám nespomenúť ani nový iPad Pro 2020 s LiDAR senzorom, ktorý bude aj súčasťou budúceho iPhonu 12 Pro.

Zatiaľ nie je celkom jasné, kedy sa samostatného produktu pre rozšírenú realitu vlastne dočkáme. Isté však je však, že nepôjde o rok 2020, kedy bude mať firma úplne iné problémy. Analytici hovoria skôr o období medzi 2021 až 2023. To znamená, že máme ešte relatívne dosť času. Tešíte sa na budúcnosť?

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Prečítajte si tiež  MagSafe nie je jediný. Apple chystá ďalšie 2-3 nabíjačky v roku 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.