Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že Apple zvažuje možnosť dodávky displejov z Číny pre iPhone. Dnes to vyzerá podľa kórejských analytikov ako samozrejmá vec. O celý tento proces by sa mala postarať čínska spoločnosť BOE. Tá bude vyrábať displeje minimálne v roku 2020 a 2021.

iPhony budú mať na budúci rok čínske displeje.

O najnovšie informácie sa postaral magazín 9to5mac. Ten objavil správu analytikov z Kórei, ktorí informujú o skutočnostiach týkajúcich sa displejov v budúcoročných iPhonoch. Už asi viete, že 4 z 5 modelov prídu s technológiou OLED. Apple preto dlhodobo pracovalo na tom aby našiel ďalšieho spoľahlivého dodávateľa. Ten by sa mal postarať o displeje po boku výrobcov Samsung či LG.

- Reklama -

Apple dlhodobo jednalo s výrobcom z Číny. Ako sa ukázalo, nakoniec to bolo úspešné a spoločnosť BOE dodá viacej OLED panelov ako také LG. To dnes napomáha hlavnému výrobcovi, Samsungu, ktoré je počtom vyrobených kusov jednotkou a ostane ňou aj naďalej. Začiatok výroby je naplánovaný už na budúci rok. Pokračovať by mala ale aj v roku 2021. Vtedy by dokonca táto firma mala Apple dodať až 45 miliónov OLED panelov.

V tomto prípade navyše nejde o nováčika hoci o ňom možno čítate po prvý krát. Spoločnosť BOE už dlhšiu dobu dodáva LCD panely pre Apple. Konkrétne ich môžeme nájsť v iPade či MacBooku. Dá sa teda povedať, že jablková spoločnosť s ňou má už dlhšie skúsenosti a pokiaľ by s kvalitou nebola spokojná, určite by nejednala o výrobe displejov do strategicky najdôležitejšieho zariadenia, ktorým je ešte stále iPhone. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, každopádne je dnes už asi jasné, že BOE bude v budúcnosti displeje do smartfónu skutočne vyrábať.

Pokiaľ bude mať Apple viacej dodávateľov, teoreticky môže lepšie vyjednávať s cenou jednotlivých komponentov. To by v konečnom dôsledku zapríčinilo nižšiu výrobnú cenu. Na druhú stranu ale treba povedať, že je veľmi nepravdepodobné, že by Apple túto nižšiu cenu premietlo aj do finálnej ceny zariadenia. Inými slovami, používatelia budú platiť stále rovnako. Nič iné sme ale ani neočakávali…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.