Možno ste zachytili ešte v auguste 2019 správu o tom, že iPhony 7 majú problémy s vysokým množstvom vyžarujúceho rádiofrekvenčného žiarenia. Dnes samotná FCC túto informáciu vyvrátila a pre Bloomberg prezradila, že je všetko absolútne v poriadku.

iPhony sú bezpečné a nevyžarujú viac radiofrekvenčného žiarenia ako je stanovená norma.

Správa z augusta hovorila o tom, že niektoré iPhony (najmä model 7) a tiež zariadenia od Samsungu porušujú normy. Jedná sa konkrétne o množstvo vysokofrekvenčného žiarenia, ktoré môže byť nad limitom a pre človeka zdravie ohrozujúce.

S informáciami prišiel magazín Chicago Tribune, ktorý si na testovanie najal akreditovanú spoločnosť s profesionálni laboratóriami. To prišla s nie príliš potešujúcimi výsledkami. Na celý tento problém sa neskôr samozrejme pozrela aj organizácia FCC, ktorá v tejto veci odovzdáva spoločnostiam certifikáty.

Vďaka certifikátom môžu ísť zariadenia do predaja. Podľa jej opakovaného merania ale žiaden iPhone a ani Samsung normy neporušil. Všetko je v absolútnom poriadku. Samotné Apple sa ešte v lete obhajovalo, že meranie nebolo presné. Zariadenie vraj nebolo merané konrkétne stanovenými postupmi, ktoré sú pre objektívny výsledok nevyhnutné.

Tabuľka merania – svetapple.sk

Samotné FCC pri tom všetkom netestovalo len iPhone 7, o ktorom sa písalo najviac. Pre istotu sa v laboratóriách objavil napríklad aj iPhone X či iPhone XS. Ani jeden test ale neukázal rovnaké výsledky aké dosiahlo práve Chicago Tribune spolu s akreditovanou spoločnosťou. FCC tiež dodala, že zariadenie dosahovali priemerné hodnoty, ktoré sú veľmi ďaleko od maximálnych limitov.

Pri používaní týchto modelov sa teda naozaj netreba ničoho báť. To, že Chicago Tribune urobilo v tomto smere spoločnosti Apple zlú povesť a možno niekoho odradilo od kúpy iOS zariadenia však už jablkovej spoločnosti zákazníkov nevráti

iPhone 7 môže byť rádioaktívnejší ako je to bezpečné!
iPhony sú bezpečné a nevyžarujú viac radiofrekvenčného žiarenia – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple už nepredáva iPhone 12 Pro ani iPhone XR. iPhone 11 a iPhone 12 teraz kúpite omnoho výhodnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.