iPhone 2G (2007) sa postaral o zmenu v technologickom svete. Jeho kapacitný displej, operačný systém a celkový dizajn inšpiroval konkurenčných výrobcov a postupne vznikla nová sféra mobilných zariadení. „Clownfish“ bolo jedno z jeho ikonických pozadí. Dnes si ho môžete stiahnuť na váš najnovší model.

Pozadie „clownfish“ pre moderné iPhony

O znovuzrodenie tohto pozadia sa postaral dizajnér AR7. Poznať ho môžete aj vďaka tapetám, ktoré vznikli v súvislosti s pozvánkami na eventy spoločnosti Apple. Tentokrát sa nepozeral do budúcnosti ale do minulosti.

iPhone 2G ponúkal na dnešné pomery len malý a hranatý 3,5″ displej s rozlíšením 320×480 pixelov. Prispôsobené mu boli aj jednotlivé pozadia, ktoré sa na súčasných Retina displejoch (s dvoj až trojnásobnou hustotou pixelov) nezobrazujú práve najkvalitnejšie.

Nároky súčasných používateľov sú vysoké a AR7 sa pustil do poriadnej výzvy. Našťastie to vyšlo. Pôvodné pozadie nie je úplne rovnaké a muselo byť sčasti dotvorené. To ale vôbec nevadí, pretože minimálne z nášho pohľadu pôsobí o niečo farebnejšie. Perfektne to pasuje k moderným OLED panelom.

Aby sa prípadným pridaním na našu internetovú stránku nestratila kvalita, všetky pozadia nájdete na tomto odkaze. Po otvorení prejdete na Google Disk, v ktorom si už iba vyberiete svoje zariadenie.

Nachádza sa tu svetlá/tmavá verzia a dokonca aj obrázok úrečný pre iPad. Podľa konkrétneho iPhonu si ho dokážete prispôsobiť na pracovnú plochu.

Páči sa vám nasledujúci obrázok? Nám veľmi, do nášho iPhonu 11 Pro vniesol určitú dávku nostalgie z čias, kedy sme ešte používali prvé generácie jablkových smartfónov. To boli časy…

Prečítajte si tiež  Základný iPad kúpite po zľave za rozumnú cenu. Pre bežného používateľa je ako stvorený
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.