To čoho sa mnohí fanúšikovia spoločnosti Apple obávajú sa zdá byť stále pravdepodobnejšie. Po dlhej dobe má prísť revolučný iPhone, no vyzerá to tak, že si naň počkáme minimálne o mesiac dlhšie, ako obvykle. Môže za to pandémia koronavírusu a problémy v dodávateľských reťazcoch. iPhone 12 príde zrejme až v októbri.

iPhone 12 skutočne až v októbri 2020

Aj napriek tomu, že Apple robí všetko preto aby urýchlilo začiatok výroby nového iPhonu 12, niektoré veci jednoducho ovplyvniť nemôže. Pandémia koronavírusu spôsobila obrovské problémy v rámci cestovania a komunikácie.

Zamestnanci tak nemohli letieť do Číny, aby skontrolovali všetky dôležité parametre a výrobné normy nových zariadení v továrniach, kde sa majú produkovať. Okrem iného boli samotné fabriky niekoľko týždňov uzavreté a teraz pracujú na 110% aby všetko dobehli. Situácia jednoducho nie je dobrá a skalní fanúšikovia sa tento rok zrejme nedočkajú iPhonu 12 v septembri tak, ako je to bežné. Počkáme si o mesiac dlhšie.

Podobné informácie už prinieslo viacero nezávislých zdrojov, takže nemáme dôvody spochybňovať správu z renomovaného webu AppleInsider. Tá hovorí, že normálne sa produkcia nových modelov začína v období mája až júna.

Tento rok to bude ale najskôr v júli, či pri niektorých verziách dokonca v auguste. To posunie celé predstavenie minimálne o jeden mesiac. Taktiež môžeme rátať s tým, že iPhone 12 bude v tomto prípade nedostatkovým tovarom. K prvým kusom sa dostanú len šťastlivci a zvyšok si bude musieť počkať na ďalšie dodávky pokojne aj niekoľko týždňov.

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
Je stále pravdepodobnejšie, že iPhone 12 príde až v októbri.

iPhone 12 – čo ponúkne?

Pripravovaná novinka by mala byť po dlhých rokoch zase trochu „revolučná“. Dočkáme sa dizajnu s novými tvarmi, ktoré budú pripomínať iPhone 4/5. Veľkou zmenou bude počet predstavených verzií. Príde jeden 5,4″ model, dva 6,1″ modely a jeden 6,7″ model. Vo všetkých prípadoch tu bude dostupný OLED displej s vysokým rozlíšením, avšak v dvoch prevedeniach (modely Pro budú mať lepšie zobrazovacie jednotky). O výkon sa postará procesor Apple A14 Bionic a 4GB/6 GB RAM.

Novinkou bude LiDAR skener na zadnej strane (pre verzie Pro), či väčší akumulátor. Tak isto sa dočkáme poprvýkrát aj zavedenia super-rýchlej bezdrôtovej siete 5G, s ktorou prídu všetky modely. Podrobnejšie informácie sa môžete dočítať v našom článku, ktorý sme venovali práve tejto predstavovanej novinke… Tešíte sa?

iPhone 12 - pozrite si parametre všetkých štyroch verzii.
Je stále pravdepodobnejšie, že iPhone 12 príde až v októbri.

Prečítajte si tiež  iPhone v roku 2021 dostane always-on displej.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -