Jablková spoločnosť aj v týchto ťažkých časoch pripravuje nové vlajkové lode, ktoré by sa mali predstaviť niekedy v októbri 2020. Hoci boli všetky minuloročné iPhony fantastické, chýbala im akási „iskra“. Už o pár mesiacov by sa to mohlo zmeniť. Apple urobí pravdepodobne najrevolučnejší rok vo svojej histórií. iPhone zažije revolúciu…

Posledné 2 roky tak trochu nuda

Keď v roku prišiel na trh 2017 iPhone X, povedal som si, že sa Apple konečne vracia do starých dobrých koľají. Už bolo dosť 4,7″ a 5,5″ modelov, ktoré sa síce hardvérovo líšili, no naoko vyzerali úplne rovnako.

Z jedného uhla pohľadu to samozrejme nemám jablkovej spoločnosti za zlé. Doba sa mení a životnosť smartfónu už dávno nie je 1-2 roky ale skôr 3-4 roky. Navyše sa tieto zariadenia dostali do štádia, kedy sa rok čo rok oveľa ťažšie hľadá inovácia, ktorá by presvedčila majiteľov starších a stále spoľahlivých iPhonov na výmenu.

iPhone XS max

V roku 2018 vyšiel iPhone XS, ktorý som si síce kúpil, no popravde som do dnešného dňa nezistil, v čom bol iný ako jeho predchodca. Apple zvýšilo výkon, atď. no z mojej strany to bola skôr rutina každoročného nákupu vlajkovej lode…

V roku 2019 sa na trh dostal iPhone 11 Pro a ten ma milo prekvapil. Rozdiel oproti predchodcom bol značný v každom jednom smere. Foťáky nádherné, výkon dokonalý a o kvalite displeja snáď ani nemusíme diskutovať. Čo ma však trochu sklamalo? Určite ten dizajn. Nech iPhone 11 Pro vyzerá akokoľvek dobre, stále je jeho vizuálnym základom iPhone X z roku 2017 a to už jednoducho nie je „cool“.

Ako som už uviedol vyššie, Apple sa snaží recyklovať staršie modely aj preto, lebo si to vyžaduje spotrebiteľské správanie a takisto aj náročný vývoj. V roku 2020 si ale kompetentní evidentne povedali, že teraz je čas urobiť ďalšiu revolúciu. Predsa len prešli skoro 3 roky od uvedenia iPhonu X a donekonečna sa z jeho koncepcie jednoducho ťažiť nedá.

3 dôvody, prečo sa tešíme na iPhone 12 mini (5,4") za 749€.

iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!

Nič síce nie je oficiálne potvrdené, no vzhľadom na množstvo správ od viacerých nezávislých zdrojov môžeme už dnes celkom presne predpovedať, ako bude iPhone 12 a iPhone 12 Pro vyzerať a tiež, čo všetko ponúkne.

Takýchto informácii máme pomerne veľa a mnohé zachádzajú do tých najväčších detailov. Nebudeme teraz spomínať revolučný procesor Apple A14 Bionic alebo 4-6GB RAM. Začneme skôr dizajnom, ktorý bude konečne úplne iný a oveľa modernejší. Elegantné ostré hrany dodajú smartfónu šmrnc a v mnohých používateľoch vyvolajú silný záujem o kúpu.

Prečítajte si tiež  AirTag je neuveriteľne lacný: Obľúbený lokátor kúpite za super cenu
iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!

Apple predstaví až 4 prevedenia iPhonu 12 čo znamená, že si tu bude môcť vyberať širšia cieľová skupina. Už základný iPhone 12 mini ponúkne napríklad 5,4″ OLED displej, 2 šošovky fotoaparátu, 128GB základné úložisko, Face ID a mnoho iného. Všetko za cenu 749€.

Pokiaľ budete chcieť vrchol ponuky, kúpite si iPhone 12 Pro Max s troma šošovkami fotoaparátu, LiDAR skenerom, obrovským 6,7″ displejom (120Hz) a mnohým iným za 1 649€. Vo všetkých prípadoch tu bude prítomná aj technológia 5G, rýchlonabíjanie, kvalitná výdrž batérie a tak ďalej. Zariadeniam nebude chýbať vôbec nič.

Pokiaľ sú všetky správy pravdivé a jablková spoločnosť uvedie na trh smartfóny, ktoré budú aspoň z 80% tak technologicky nabité ako sa hovorí, pôjde o predajný „megahit“ aj v čase pandémie. Zopakuje sa jendoducho scenár z roku 2017, kedy vyšiel iPhone X a my sa na to veľmi tešíme.

iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!
iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -