Technologický gigant má našliapnuté na poriadny úspech. Nepokazí mu to ani pandémia koronavírusu. Finančný riaditeľ Applu, Luca Maestri, v dnešnom rozhovore s investormi zdôraznil, že iPhone bude v nasledujúcich mesiacoch lámať predajné rekordy.

„Je tu iPhone pre každého“

Apple zverejnilo finančné výsledky za Q3 2020. Aj napriek tomu, že v nich chýbal iPhone 12, čísla boli viac ako pozitívne. Podľa očakávaní kalifornskej spoločnosti nás to najlepšie ešte len čaká.

Luca Maestri sa neobáva priamych dopadov krízy spôsobenej ochorením COVID-19, na finančné výsledky Applu. Spoločnosť predpovedá výrazne vyššie príjmy z oblasti iPhonov, počas Q4 2020. Práve do tohto obdobia sa zaráta aj novinka s označením „12“ vo všetkých štyroch verziách. A navyše prídu Vianoce.

Len tak pre predstavu, nasledujúce obdobie býva pre túto spoločnosť najziskovejšie. Počas minulého roka sa medzi októbrom a decembrom podarilo vytvoriť príjmy vo výške 91,8 miliardy dolárov. Zisk predstavoval 22,2 miliardy dolárov. Predaje sú tento rok celkovo vyššie a nič nenapovedá tomu, že by sa tento trend skončil. Práve naopak.

Koniec roka bude silnejší vďaka prítomnosti iPhonu 12. Technologický gigant predstavil až 4 verzie (3 veľkosti), čím prispôsobil ponuku väčšiemu množstvu používateľov. Takisto v predaji zostal aj iPhone 11, iPhone XR a iPhone SE 2. generácie.

Predaje za Q4 2019

  • iPhone 55,96 miliardy dolárov
  • Služby – 12,72 miliardy dolárov
  • Mac – 7,16 miliardy dolárov
  • Nositeľné doplnky, domácnosť a príslušenstvo – 10,01 miliardy dolárov
  • iPad – 5,98 miliardy dolárov.

Na záver ešte pridáme informáciu, že iPhone 12 (a tak isto všetky ostatné modely) si budete môcť predobjednať 6. novembra a do predaja príde 13. novembra. Medzi prvými ho bude naskladňovať autorizovaný predajca m:zone. Do komentára nám napíšte, na ktorú verziu sa najviac tešíte vy…

zdroj

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na iPhone dorazil vírus. Kradne Face ID aj vaše bankové dáta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.