Technologický gigant využíva svoju tradičnú taktiku a v ponuke ponecháva okrem noviniek aj staršie smartfóny. iPhone 11 a iPhone XR sú oveľa výhodnejšie, než kedykoľvek predtým. Cena iPhonu SE 2. generácie sa v podstate nezmenila.

Cenová politika

Jablková spoločnosť chce dostať svoje smartfóny do čo najširšieho kruhu používateľov. Týmto krokom sa jej to dozaista podarí. Pokiaľ sa vám zdajú iPhony 12 príliš drahé, siahnuť môžete aj po starších a dostupnejších generáciách. Hoci nebudú tak technologický nabité, stále vám majú čo ponúknuť.

Cena iPhonu 11 a iPhonu XR klesla vo všetkých verziách o cca 100€. Rátajte však s absenciou 5W nabíjacieho adaptéra a slúchadiel EarPods v balení. To isté platí aj pre iPhone SE 2. generácie (jeho cena sa však na rozdiel od väčších „súrodencov“ nezmenila). Škoda…

iPhone 11 a iPhone SE 2. generácie majú k dispozícii super-výkonný čip A13 Bionic. Ten je do dnešných dní považovaný za jeden z najschopnejších na svete a hravo poráža väčšinu konkurenčných procesorov. Životnosť týchto produktov sa odhaduje na ďalších 3-5 rokov.

iPhone XR má k dispozícii A12 Bionic čip. Tak isto poskytuje slušný výkon a zariadenie s ním nebude nijakým „outsiderom“. Jedná sa o rovnaký procesor, aký sa nachádza napríklad v iPade 10,2″ 2020. Z nášho pohľadu to úplne stačí, no ak chcete dlhodobú životnosť (viac ako následujúce 2-3 roky), zainvestujte do drahších modelov.

iPhone 11 – nové ceny

https://svetapple.sk/zariadenia/iphone-ipad/recenzia-ipad-10-2-2020-8-generacie-najlepsi-dostupny-tablet-na-trhu/

iPhone XR – nové ceny

iPhone SE 2. generácie – nové ceny

Do komentára nám napíšte, čo hovoríte na tieto ceny vy. Už čoskoro by mali byť aktuálne aj u slovenského resellera m:zone.

Prečítajte si tiež  Video: Takto by mal vyzerať iPhone 14 podľa konceptov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.