Spoločnosť Apple počas tohto týždňa predstavila prvé funkcie pre operačný systém iOS 18, ktoré sa týkajú prístupnosti a predovšetkým sú zamerané na hendikepovaných používateľov, alebo ľudí, ktorí majú zdravotné problémy. Ako už ale býva vo zvyku, mnohé z týchto funkcií sú vhodné aj pre bežných ľudí, ktorí ich budú používať na dennej báze. Jednou z nich nás firma mimoriadne prekvapila.

Možno, že sa sa vám už počas cestovania v aute stalo, že vám prišlo nevoľno po tom, čo ste sa dlhšie pozerali do mobilu alebo tabletu. Ide o veľmi rozšírený problém medzi ľuďmi, na ktorý sa v Cupertine úzko zamerali. A stálo to za to.

operačný systém iOS 18 by to mal raz a navždy zmeniť. Apple na základe výskumu zistil, že nevoľnosť spôsobuje konflikt medzi tým, čo človek vidí, a tým, čo fyzicky cíti.

Práve tento jav ľuďom bráni v pohodlnom používaní iPhonu alebo iPadu počas jazdy v pohybujúcom sa vozidle. Apple to však vyriešil predstavením novej funkcie Vehicle Motion Cues (Pohybové signály vozidla), ktorá dokže pocit nevoľnosti úplne eliminovať.

Apple to vyriešil animovanými bodkami 

Pokiaľ vám nejde do hlavy, ako sa dá tento problém vyriešiť na úrovni smartfónu, pozrite sa na riešenie spoločnosti Apple, ktoré je dokonalo jednoduché a pravdepodobne aj účinné.

Technologický gigant do operačného systému iOS 18 pridá možnosť aktivácie animovaných bodiek, ktoré budú signalizovať zmeny pohybu vozidla, aby pomohli znížiť zmyslový konflikt.

iPhone to celé bude zvládať aj bez toho, aby výrazne narušil obsah, ktorý sa bude na vašom iPhone zobrazovať. Práve týmto šikovným spôsobom chce firma znížiť zmyslový konflikt a tým odstrániť možnú nevoľnosť používateľa.

Zariadenie bude schopné pomocou zabudovaných senzorov rozpoznať akúkoľvek zmenu smeru jazdy a následne tomu prispôsobí aj dynamické zobrazenie bodiek.

Funkcia sa bude dať nastaviť tak, aby bola pri jazde v aute vždy aktívna, alebo aby sa dala zapnúť cez tlačidlo v ovládacom centre. Viac si môžete pozrieť v príspevku nižšie:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stačí v iPhone 128 GB pamäť? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -