Spoločnosť Apple síce predstavila nový iPad 10. generácie s kompletne prepracovaným dizajnom a o čosi výkonnejším procesorom, no jeho cenu dvihla na úroveň, o ktorej už nemôžeme hovoriť ako o „dostupnej“. Veď tento tablet začína so 64 GB úložiskom na hranici 579 €, čo sa zdá aj mnohým fanúšikom Apple poriadne prestrelené.

Našťastie však Apple neuzavrelo cestu ku novému iPadu za rozumnú cenu, keďže v predaji ponechalo predošlú deviatu generáciu. Áno, tá má o čosi starší procesor A13 Bionic, menej moderný dizajn a taktiež neobsahuje USB-C. Ak ho však v zľave kúpite za 355 €, vďaka čomu ušetríte 224 €, stojí to za zváženie. Aktuálne najlepšie ponuky na nákup iPadu 9. generácie nájdete tu.

Navyše nevýhoda v podobe absencie Lightning konektora sa dá veľmi rýchlo premeniť na výhodu. Ako iste viete, ku novému iPadu 10 pripojíte iba Apple Pencil 1. generácie, ktorá je dostupná od 109 €. A nie, že je len lacnejšia ako druhá generácia stylusu, ktorá štartuje až na hranici 129 € ale ponúka aj lepšiu kompatibilitu pre nabíjanie.

Ako totiž asi viete, na to, aby ste Apple Pencil 1 dobili z iPadu 10 potrebujete špeciálny USB-C adaptér v hodnote 10 €. Toto riešenie je nielen škaredé ale aj nepraktické ale a zároveň drahšie. Pôvodná Apple Pencil skrátka lepšie funguje s iPadom 9 a to by ste mali pri nákupe brať do úvahy.

iPad 10 adaptér usb-c na apple pencil
Zdroj: Apple / 9to5mac

Starý iPad so všetkým čo potrebujete 

Áno, jeho dizajn nepatrí medzi najmodernejšie a objektívne bol už v roku 2021 zastaralý. Ak sa ale na tento produkt pozrieme ako na funkčné zariadenie, ktoré má slúžiť každodenným potrebám študenta alebo bežných ľudí, nevieme nájsť dôvod, prečo si ho nekúpiť.

Práve naopak, je to vynikajúca alternatíva, ktorá je aj na Slovensku veľmi obľúbená. Veď nie náhodou ide o najpredávanejší tablet od Apple na našom území. Dajte nám vedieť do komentára, či jeho nákup zvažujete aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Facebook dostal aktualizáciu pre iPad. Konečne sme sa dočkali podpory obľúbenej funkcie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here