Nie je to tak dávno, čo sa používatelia a konkurenčné spoločnosti smiali Apple za to, akú biednu výdrž batérie ponúka vo svojom iPhone. Pokiaľ ste si nekúpili model s označením „Plus“, veľakrát ste nemali k dispozícii ani 2 000 mAh akumulátor.

V praxi to zapríčiňovalo to, že náročnejší používatelia museli vyhľadávať zástrčku s nabíjačkou aj niekoľkokrát denne. To nebolo práve pohodlné. Našťastie sa, ale doba približne pred 5 – 6 rokmi posunula a Apple sa začal viac zaoberať batériami. V prvom rade zväčšil ich celkovú kapacitu a v druhom rade do iPhonu zakomponoval extrémne úsporné procesory. Suma sumárom, iPhone zrazu nie je outsiderom, ale lídrom v oblasti výdrže batérie.

Toto si uvedomuje aj YouTube kanál PhoneBuff, ktorý pravidelne vykonáva testy na rôznych mobilných zariadeniach. Veľakrát mu v tom dokonca pomáha robotická ruka, vďaka čomu sú výsledky vždy presné a maximálne férové. Do testov nevstupuje žiadne zlyhanie ľudského faktora.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

PhoneBuff si tentokrát vzal do videa iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max aby zistil, koľko tieto smartfóny vydržia na jedno nabitie, a ktorý z nich má najdlhšiu výdrž batérie. Výsledok na seba nenechal dlho čakať.

Každý iPhone 15 vydrží celý deň na jedno nabitie 

iPhone 15 Pro výdrž
Zdroj: Unsplash / Georgiy Lyamin / Apple (úprava redakcie)

Tvorcom sa podarilo preukázať, že každý jeden iPhone vydrží minimálne 25 hodín bežného používania na jedno nabitie. Počítali pri tom s tým, že z tejto hodnoty tvorí standby režim (keď sa zariadenie nepoužíva) približne 16 hodín a zvyšok aktívne používanie.

Najslabšiu výdrž v teste dosiahol prémiový iPhone 15 Pro so 6,1″ displejom a časom 25 hodín a 7 minút, ktorý sa vybil o 25 minút skôr, ako najzákladnejší iPhone 15.

Na druhom mieste sa potom umiestnil iPhone 15 Plus, ktorý zvládol extrémnych 27 hodín a 35 minút a na prvom mieste iPhone 15 Pro Max, ktorý ho len tesne predbehol s celkovým časom 27 hodín a 44 minút.

Ak teda chcete iPhone s čo najdlhšou výdržou batérie, viete ktorý z aktuálnych modelov musíte vyberať…

iPhone 15 presná kapacita batérie v mAh

Aby ste mali lepší prehľad v tom, o koľko si jednotlivé modely iPhonu 15 prilepšili v celkovej kapacite akumulátora, pod týmto textom sa môžete pozrieť na kompletný zoznam spolu s údajmi v mAh.

  • iPhone 15: 3 349 mAh (+ 70 mAh)
  • iPhone 15 Plus: 4 383 mAh (+ 58 mAh)
  • iPhone 15 Pro: 3 274 mAh (+ 74 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max: 4 422 mAh (+ 99 mAh)
Prečítajte si tiež  6 dôvodov prečo si kúpiť nový iPhone 6s

Číslo uvedené v zátvorke predstavuje rozdiel v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -