Spoločnosť Apple vydala minulý týždeň nový operačný systém iOS 16, ktorý si v priebehu troch dní stiahlo viac ako 10 % všetkých používateľov iPhonu. Prvé ohlasy na túto novinku sú dobré, no ľudia sa sťažujú na viacero chýb, vrátane rýchleho vybíjania batérie.

Nebudeme klamať, tento trend sme postrehli na iPhone 13 Pro a iPhone 12 Pro Max aj my v redakcii SvetApple.sk. V porovnaní s predošlou verziou iOS 15 je ubúdanie percent akumulátora citeľne rýchlejšie, čo pochopiteľne nie je veľmi príjemné.

A hoci sme s tým rátali a očakávame, že tento problém vyrieši nadchádzajúca aktualizácia, prvé testy ukazujú pomerne prekvapivé výsledky. Výdrž je podľa nich naopak výrazne lepšia.

iOS 16 má vraj oveľa lepšiu výdrž, než jeho predchodca 

Známy youtuber iAppleBytes urobil test, v ktorom porovnal iOS 16, iOS 15.7 a niekoľko starších verzií. Na začiatku sme očakávali katastrofálne hodnoty, no Geekbench batérie prezradil, že si skoro všetky aktualizované zariadenia vedú lepšie než predtým.

Do testu sa dostali predovšetkým staršie generácie iPhonu, ako iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone SE 2, iPhone 12 a iPhone 13, ktoré používa väčšina ľudí. Ako môžete vidieť v zozname nižšie, s výnimkou iPhonu 11 mal každý model výrazne viac bodov, než jeho predchodca. V súčasnosti nevieme povedať, ako je to možné, no z nášho pohľadu je výdrž batérie citeľne slabšia.

Možno za to môžu widgety, možno interaktívne pozadia. To v súčasnosti nevieme. V iOS 16 je ale niečo, čo má vysokú spotrebu batérie a Apple by to malo urýchlene riešiť. Kazí to totiž dojem s ináč zaujímavej generácie operačného systému, ktorá ponúka množstvo šikovných vychytávok.

  • iPhone 8 – 1788 bodov (2254 bodov)
  • iPhone XR – 3455 bodov (2812 bodov)
  • iPhone 11 – 3457 bodov (3071 bodov)
  • iPhone SE 2 – 2234 bodov (1956 bodov)
  • iPhone 12 – 4279 bodov (3576 bodov)
  • iPhone 13 – 5440 bodov (4520 bodov)
iOS 16 battery Check
Zdroj: YouTube / iAppleBytes

Dajte nám vedieť do komentára, akú máte výdrž batérie po prechode na iOS 16 vy. Zlepšila sa, alebo naopak zhoršila? Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Prečítajte si tiež  Pozri si recenziu ceruzky Apple Pencil a Smart Keyboard
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here