Displej iPadu je to, prečo tento tablet už dlhé roky milujeme. Vysoké rozlíšenie, presné farby a perfektná odozva lákajú aj používateľov z profesionálnej sféry. Ako iste viete, Apple doteraz ponúkalo len prepracovaný LCD panel s technológiou ProMotion (120Hz). V roku 2021 sa to ale všetko zmenilo.

Na poslednom evente bol uvedený iPad Pro 2021 s procesorom M1, ktorý v prípade 12,9″ verzie ponúka aj Liquid Retina XDR zobrazovaciu jednotku. V skutočnosti ide o mini-LED displej, ktorý obsahuje viac než 10 000 miniatúrnych LED diód. To je v porovnaní s predchodcom 120x viac.

Čo ponúka Liquid Retina XDR displej na papieri?

V praxi sa tak zákazníci môžu tešiť na oveľa lepší kontrastný pomer 1 000 000:1, ktorý má aj monitor Pro Display XDR (pre Mac) – čo zabezpečuje ešte čiernejšiu čiernu.

V porovnaní s predchodcom je k dispozícii aj jas pre celú obrazovku na úrovni 1 000 nitov a v HDR zobrazení až 1600 nitov. iPad Pro 2020 má k dispozícii maximálne 600 nitov.

Pokiaľ si pozriete video nižšie, okamžite porozumiete rozdielu medzi týmito dvoma zariadeniami a zrejme vám to pomôže aj vo výbere.

Samozrejme, že nie je nutné investovať viac do novšieho tabletu, pretože aj starý iPad Pro má špičkové zobrazenie. Na strane druhej, ak pracujete s fotografiami, videami alebo animáciami, Liquid Retina XDR oceníte.

Prečítajte si tiež  Nové Apple produkty sú vo výrobe. Vieme, kedy prídu na trh
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.