Spoločnosť Apple po dlhých mesiacoch príprav finišuje s operačným systémom macOS 12 Monterey, ktorý si budete môcť stiahnuť a nainštalovať do svojho Macu už v priebehu zajtrajšieho dňa. Pôjde o zaujímavú aktualizáciu s množstvom nových funkcií, ktoré ocenia všetci používatelia.

Aby toho ale nebolo málo, Apple okrem macOS 12 Monterey vydá aj oficiálnu verziu iOS 15.1 a iPadOS 15.1, ktoré prinesú opravu viacerých chýb a taktiež sprístupnia ďalšie funkcie, ktoré firma prezentovala na WWDC 2021, no v súčasnosti ich ešte nemôžeme používať.

No a ak sa na tieto pomerne veľké updaty tešíte, mali by ste vedieť, kedy budú dostupné. Ako sme sa zmienili vyššie, inštalovať ich budete môcť už zajtra (v pondelok) 25. októbra.

Presný čas sa samozrejme líši v súvislosti s tým, kde sa práve nachádzate no na Slovensku to bude o 19:00 hodine.

Nezabudnite si zálohovať zariadenie 

Odporúčame vám preto pripraviť si aspoň 10 GB miesta na iPhone/iPade plus oveľa viac na Macu a hlavne zálohovať všetky súbory aby update prebehol hladko a bez problémov.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Zo začiatku „dropu“ sa môže stať, že sťahovanie potrvá aj niekoľko hodín, nakoľko Apple bude pociťovať na strane serverov extrémny nápor. Taktiež sa vám aktualizácia z týchto dôvodov nemusí zobraziť presne o 19:00 ale o niekoľko minút neskôr. Ako sa však hovorí, trpezlivosť ruže prináša…

Napíšte nám do komentára, či si iOS 15.1, iPadOS 15.1 a macOS 12 Monterey plánujete nainštalovať hneď po vydaní alebo radšej počkáte na prvé testy a recenzie, ktoré ukážu, či systémy nemajú nejaké problémy v oblasti výkonu či spotreby energie.

Tešíme sa na vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -