Okrem konkrétneho dátumu vydania pre macOS Monterey sa Apple rozhodlo oboznámiť komunitu aj s príchodom ostrej verzie systému iOS 15.1. Aktualizácia je momentálne dostupná v rámci beta verzie, no budúci týždeň sa jej dočkajú všetci užívatelia.

Nová aktualizácia pre iOS sa zaslúži o príchod funkcie SharePlay, vďaka ktorej bude možné zdieľať obrazovku v rámci videohovorov v natívnej aplikácii. Vďaka možnosti budeme môcť s účastníkmi hovorov zdieľať okrem našej obrazovky aj filmy či seriály v apke Apple TV+ alebo podcasty, hudbu či iný obsah.

- Reklama -

Systémová aktualizácia iOS 15.1 prinesie aj podporu Lossless Audia a Dolby Atmos pre reproduktory HomePod, ktorá sa už niekoľkokrát oneskorila. Tešiť sa môžu hlavne majitelia iPhonov 13 Pro a 13 Pro Max, pre ktorých dorazí podpora formátu ProRes pre natáčanie videa.

iOS 15 novinky WWDC 2021

iOS 15.1. dorazí spolu s aktualizáciou macOS Monterey už budúci pondelok 25. októbra. Update bude ako už klasicky dostupný od 19:00 nášho času.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.