Apple v súčasnosti ponúka jednoznačne tie najlepšie smartfóny s fotoaparátmi na trhu. Takéto tvrdenie by mal ale potvrdiť predsa len niekto renomovaný. Jedna spoločnosť sa tým dokonca špecilizuje. Kedy sa dočkáme výsledkov testov DxOMark?

Kedy sa dočkáme výsledkov testov DxOMark?

Na svete v súčasnosti existuje asi iba jedna spoločnosť, ktorá dokáže veľmi objektívne zhodnotiť to ako moc dobre fotia jednotlivé smartfóny. Oči porotcov sú v tomto prípade veľmi prísne. Nikto sa tu neprikláňa k žiadnej značke. Hodnotí sa naozaj len to ako moc kvalitne sú jednotlivé zábery. Tento rok bude mať navyše Apple v tomto teste aj veľkú výhodu. Pribudli tu dva nové testy (o ktorých si môžete prečítať viac tu), ktoré sú ako stvorené na to aby v nich mohli jablkové zariadenia excelovať.

Na internete sa dnes objavili informácie o aktualizovanom rebríčku DxOMark. Firma testovala nové smartfóny aj v nových kategóriach aby v nich malo aj Apple so svojim modelom 11/11 Pro konkurenciu. Výsledky zverejnila a my tak môžeme vidieť ako obstáli konkurenti napríklad pri nočnom fotografovaní. Napríklad taký Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 a Note 10+ 5G skončili s úplne rovnakým skóre a to 59 bodov. V teste sa ešte neobjavil tohtoročný Google Pixel 4 ale len jeho minuloročný predchodca s číslom 3. Ten obdržal len 49 bodov, čo hodnotíme ako dosť slabý výsledok. Keďže ale nešlo o Pixel 4, nie je to nič, čoho by sme sa mali držať.

No a na záver otázka, na ktorej odpoveď čakáme všetci už mesiac. Kedy budú konečne dostupné výsledky DxOMark, ktoré sa budú týkať aj nových jablkových zariadení? Spoločnosť to zatiaľ oficiálne neoznámila. Ako sa ale ukazuje podľa informácii, ktoré sa dajú nájsť na internete, mal by to byť už v priebehu budúceho týždňa. Ak vás teda zaujíma, či je iPhone 11 Pro ten najlepší fotomobil na svete, sledujte nás aj o týždeň. Ku dnešnému dňu je najlepším fotomobilom sveta Samsung Galaxy Note 10+ 5G. To sa však môže už veľmi rýchlo zmeniť.

Kedy sa dočkáme výsledkov testov DxOMark v tom, či je iPhone 11 Pro najlepší fotomobil na svete? - svetapple.sk
Aktuálny rebríček najlepších foto mobilov na svete. Kraľuje mu Samsung – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here