Novej Magic Keyboard, ktorá prišla na trh spolu s iPadom Pro 2020 sme sa už venovali vo viacerých článkoch. Jedná sa o perfektné príslušenstvo, avšak 399€ je za ňu trochu uletená cena. Dnes sa dozvedáme, že hoci ju Apple po technickej stránke prepracovalo do posledných detailov, má príliš vysokú spotrebou energie aj pri úplnej nečinnosti.

Klávesnica pre iPad za 399€ „žerie“ veľa baterky

Vyzerá to tak, že Apple bude musieť riešiť problémy s produktom, ktorý sa ešte ani poriadne nedostal do predaja. Prvý majitelia Magic Keyboard uvádzajú, že po jej používaní klesne výdrž batérie na iPade už za pár hodín o približne 20-25%. Len tak pre porovnanie, staršia klávesnica bez TrackPadu a podsvietených kláves „zožrala“ podľa ich skúseností za rovnaký čas cca. 9-10%.

Používatelia klávesnice tiež uvádzajú, že sa im iPad vybíja aj vtedy, keď na ňom vôbec nič nerobia. Podľa ich sledovaní ubúda behom 3-4 hodín nečinnosti asi 25-30% kapacity, čo sú extrémne čísla. Nevyzerá to tak, že za to môže LED podsvietenie, pretože po jeho vypnutí sa v podstate vôbec nič nezmenilo. Takisto sa nepredpokladá, že dôvodom by mohol byť TrackPad. Neexistuje teda žiadne iné logické vysvetlenie a ani spôsob, ako to zastaviť.

Na jednej strane to môže byť nejaká hardvérová funkcia, no tak isto aj softvér, ktorý jednoducho nie je správne odladený (a dalo by sa na tom prostredníctvom aktualizácie zapracovať).

Ak ste si kúpili Magic Keyboard a pri jej používaní máte problémy s rýchlym vybíjaním batérie, môžete ju skúsiť reklamovať a výmenou za nový kus odsledovať, ako sa bude technológia správať naďalej. Uvidíme, či sa ku vybíjaniu vyjadrí aj samotné Apple. Je však nad svetlo jasné, že 25-30% pokles kapacity akumulátora je popri 3-4 hodinách nečinnosti absolútne neúnosný. Podčiarkuje to aj fakt, že obyčajné príslušenstvo pre iPad stojí viac, ako niektoré dostupné počítače s Windowsom…

Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.
Klávesnica pre iPad za 399€ „žerie“ veľa baterky, hovoria používatelia.
Prečítajte si tiež  Tento normálne vyzerajúci Lighnting kábel dokáže ukradnúť dáta z iPhonu, iPadu či Macu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -