Určite ste zaregistrovali, že Apple predstavilo svoju klávesnicu, ktorá je určená pre iPad Pro 2018/2020. Jej výhody sú napríklad podsvietenie, TrackPad či celková ochrana zariadenia. Za technológiu si v tomto prípade poriadne priplatíte. Cena pre 12,9″ verziu je až 399€. Čo môžete za tieto peniaze očakávať pod rontgenom?

Magic Keyboard za 399€. Toto sa skrýva vo vnútri!

Takto vyzerá Magic Keyboard za 399€ pod rentgenom.
Takto vyzerá Magic Keyboard za 399€ pod rentgenom.

Spoločnosť iFixit sa rozhodla uskutočniť zaujímavý test. Produkt, ktorý vám z iPadu urobí počítač a stojí rovnako, ako lacnejší laptop s Windowsom, umiestnila pod röntgen a dokonalo prezrela všetko, čo sa nachádza vo vnútri. Prvá vec, ktorá technikov zaujala, je trackpad. Podľa fotiek vyzerá na prvý pohľad odlišne ako ten, ktorý Apple používa v MacBooku. Ako môžete vidieť sami, po jeho ploche je rozmiestnených niekoľko tlačidiel (alebo senzorov?), ktoré sledujú pohyby vášho prsta a na základe toho ovládajú kurzor.

Takto vyzerá Magic Keyboard za 399€ pod  rentgenom.
TrackPad

iFixit prekvapil aj originálny a veľmi pevný mechanizmus s dvojitou pružinou, ktorý sa stará o otváranie a zatváranie. Aj vďaka nemu je stabilita nového iPadu v otvorenom režime na takej vysokej úrovni. Jedná sa o masívnu konštrukciu, ktorú oceňujeme, nakoľko dokáže vytvoriť skutočný „feeling“, aký zažívame pri počítači.

Na fotografiách je tiež krásne vidieť množstvo spojov, káblikov a základnú dosku, ktorá sa stará o to, aby všetko fungovalo tak ako má (napríklad podsvietenie, pripojenie, nabíjanie, TrackPad atď.).

Takto vyzerá Magic Keyboard za 399€ pod rentgenom.
Mechanizmus otvárania

Okrem toho by sme nemali zabudnúť ani na množstvo magnetov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri klávesnice. Dôvod, prečo ich Apple použilo v tak hojnom počte nie je len ten, aby sa obal dokonale „zaklapol“ pri zatváraní a následne sa sám neotváral. Zabezpečujú aj dokonalé vyváženie hmotnosti.

Suma sumárom je to teda technicky dokonalo prepracované príslušenstvo. Otázne nateraz ostáva, koľko ľudí zaň bude ochotných zaplatiť tak šialenú čiastku. 399€ je 399€ a samotná klávesnica nám zas až taká výnimočná nepríde…

Takto vyzerá Magic Keyboard za 399€ pod rentgenom.
Magnety sú všade
Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadie z iOS 15 do svojho zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.