iPhone SE je produkt, o ktorom sa diskutuje skutočne veľa. Recept naň sa v praxi skladá zo staršej generácie iPhonu, ktorá bola „zrecyklovaná“ a vylepšená o moderné vnútorné komponenty. Vďaka tomu má zákazník po ruke vždy vysoký výkon, perfektnú konektivitu ale aj veľmi kvalitný fotoaparát.

Spolu s priaznivou počiatočnou cenou, ktorá je v porovnaní so zvyšnými zariadeniami z ponuky na veľmi nízkej úrovni ide o produkt, ktorý obľubujú menej nároční používatelia, študenti ale aj niektorí dôchodcovia.

Ako by to ale dopadlo, keby sa naň v Cupertine pozreli „ináč“? Na to nám odpovedal posledný koncept.

iPhone SE 3. generácie koncept 

Predstavme si ideálny svet, v ktorom neexistuje iPhone 11 a ani súčasný iPhone SE 2. generácie ale na miesto nich je k dispozícii jeden iPhone SE 3. generácie, ktorého cenovka je umiestnená presne niekde v strede (a teda na hranici 530 €).

Zariadenie by mohlo ponúknuť kompaktný dizajn, 5,4″ LCD displej s rozložením edge-to-edge a drobným výrezom pre prednú kameru. Takýto produkt by nepotreboval Face ID a notch, pretože by sa skrátka spoliehal na staršie Touch ID.

Pod kapotou by sme potom našli najmodernejší procesor A15 Bionic a 4 GB RAM a výnimkou by nebola ani slušná kapacita batérie.

Prečítajte si tiež  Aj iPhone 8 (alebo novší) môže mať makro režim. Pomôže vám táto apka

Naopak v zadnej časti by sa nachádzala iba jedna šošovka fotoaparátu a iPhone SE 3. generácie by mohol byť „osekaný“ o niektoré funkcie, ktoré ponúka napríklad iPhone 12 mini a iPhone 13 mini.

Vieme, že to znie až príliš dobre na to aby to bola pravda. Netreba byť naivný a myslieť si, že podobné zariadenie v budúcnosti teoreticky vznikne, pretože nevznikne. Hlavným dôvodom je, že by až príliš liezlo do teritória drahších 5,4″ modelov.

Na strane druhej, ako myšlienka je to zaujímavé a kto vie, možno by za takého Steva Jobsa dostala zelenú. Pozrite si video pod týmto odstavcom a dajte nám vedieť, ako sa vám nápad zapáčil. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.