Spoločnosť Apple urobila v minulosti rôzne pokusy s lacnejším telefónom, pričom prvým bol nepochybne iPhone 5C predstavený v roku 2013. Toto zariadenie prišlo po boku iPhonu 5S a dostalo hardvér zo staršieho iPhonu 5, ktorý bol „zabalený“ v plastovom tele.

Aj keď tento koncept mohol fungovať, spoločnosť Apple žiaľ nesprávne stanovila cenu, kedy za omnoho menej vybavený iPhone 5C pýtala len o 100 $ menej, než za vlajkovú loď iPhone 5S. To odradilo množstvo zákazníkov od kúpy farebného iPhonu a tí radšej investovali do drahšej a luxusnejšej verzie.

- Reklama -

V súčasnosti už Apple oddeľuje lacnejšie zariadenia od drahších celkom iným spôsobom. Pri novej generácii vlajkových lodí na to používa číselné označenie (napr. 12) a slovíčko „Pro“ (napr. 12 Pro).

Zároveň je v ponuke ešte model SE (Special Edition), dostupný so starým dizajnom ale moderným hardvérom za najrozumnejšiu čiastku.

Viete si však predstaviť, že by Apple vyskúšalo oživiť koncept z roku 2013? V praxi by vzalo iPhone 12, zabalilo ho do menej exkluzívneho plastového tela, ktoré by ale na druhej strane žiarilo veselými a lákavými farbami a zároveň by ho ponúkalo o niečo lacnejšie než vlajkovú loď?

Názov by mohol byť pokojne iPhone 13C a toto zariadenie by so sebou nieslo množstvo kompromisov. Otázne ale zostáva, kto by si ho vlastne kupoval.

Pozrite si zaujímavý koncept od Tech Blood a napíšte nám do komentára, či sa vám tento dizajn páči alebo nie. Nás špeciálne zaujala predná časť displeja dostupná v bielej farbe. Od tohto riešenia Apple v uplynulých rokoch úplne upustilo…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -