iPhone so 120Hz displejom

Hoci sa Apple stavia do pozície pokrokového technologického giganta, nie vždy sa to darí. Ako iste viete, iPhone 12 dostal iba 60Hz displej, čo je v súčasnosti v porovnaní s konkurenciou silný podpriemer. Smartfóny od iných výrobcov dostávajú 90Hz120Hz zobrazovacie jednotky, čo cítiť najmä pri plynulosti používania.

V Cupertine si ale evidentne vstúpili do svedomia a rozhodli sa to v roku 2021 vyriešiť. iPhone 12S alebo iPhone 13 (presný názov zatiaľ nie je známy) bude podporovať 120Hz.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, displej bude schopný znížiť obnovovaciu frekvenciu aj na 1Hz, vďaka čomu zabezpečí podobnú funkciu stáleho zapnutia, ako majú hodinky Apple Watch Series 5 či Apple Watch Series 6.

O všetko sa postará technológia LTPO TFT, produkovaná juhokórejskou spoločnosťou Samsung Display (patriaca pod Samsung). Možno sa vám zdá v tejto chvíli zvláštne, aby tieto dve spoločnosti kooperovali, no v princípe je to ale úplne normálne, nakoľko sú vo výrobnom procese dlhoročnými partnermi.

Apple je lukratívny zákazník a Samsung jeden z najschopnejších výrobcov technológií a displejov na svete. Obom stranám sa to oplatí.

V súčasnosti samozrejme nevieme predpovedať, či 120Hz Always-on displej dostanú všetky štyri iPhony 12S/13 alebo len vrcholové verzie s označením Pro. Ale vzhľadom na to, akú taktiku volilo Apple v posledných rokoch sa prikláňame k užšiemu výberu pre prémiovejšie verzie. Do všetkých iPhonov príde LTPO TFT pravdepodobne až v roku 2022 či 2023.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto novinke myslíte vy a či 120Hz Always-on displej využijete, alebo ho považujete za zbytočnosť. Budeme radi za každý váš názor.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.