iPhone so 120Hz displejom

Hoci sa Apple stavia do pozície pokrokového technologického giganta, nie vždy sa to darí. Ako iste viete, iPhone 12 dostal iba 60Hz displej, čo je v súčasnosti v porovnaní s konkurenciou silný podpriemer. Smartfóny od iných výrobcov dostávajú 90Hz120Hz zobrazovacie jednotky, čo cítiť najmä pri plynulosti používania.

V Cupertine si ale evidentne vstúpili do svedomia a rozhodli sa to v roku 2021 vyriešiť. iPhone 12S alebo iPhone 13 (presný názov zatiaľ nie je známy) bude podporovať 120Hz.

Aby toho nebolo málo, displej bude schopný znížiť obnovovaciu frekvenciu aj na 1Hz, vďaka čomu zabezpečí podobnú funkciu stáleho zapnutia, ako majú hodinky Apple Watch Series 5 či Apple Watch Series 6.

O všetko sa postará technológia LTPO TFT, produkovaná juhokórejskou spoločnosťou Samsung Display (patriaca pod Samsung). Možno sa vám zdá v tejto chvíli zvláštne, aby tieto dve spoločnosti kooperovali, no v princípe je to ale úplne normálne, nakoľko sú vo výrobnom procese dlhoročnými partnermi.

- Reklama -

Apple je lukratívny zákazník a Samsung jeden z najschopnejších výrobcov technológií a displejov na svete. Obom stranám sa to oplatí.

V súčasnosti samozrejme nevieme predpovedať, či 120Hz Always-on displej dostanú všetky štyri iPhony 12S/13 alebo len vrcholové verzie s označením Pro. Ale vzhľadom na to, akú taktiku volilo Apple v posledných rokoch sa prikláňame k užšiemu výberu pre prémiovejšie verzie. Do všetkých iPhonov príde LTPO TFT pravdepodobne až v roku 2022 či 2023.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto novinke myslíte vy a či 120Hz Always-on displej využijete, alebo ho považujete za zbytočnosť. Budeme radi za každý váš názor.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here