Apple bude o mesiac predstavovať niekoľko nových produktov. Má byť medzi nimi aj lacnejší iPhone SE 2/9. Zdroje nám naznačovali, že toto zariadenie môže mať problémy s dodávkami kvôli koronavírusu. Bloomberg ale uvádza, že to Apple zvládne.

Koronavírus neohrozí predstavenie iPhonu SE 2

O iPhone SE 2 sa hovorí stále viac a viac. Jeho predstavenie sa blíži a tak pochopiteľne nevieme, čo máme očakávať, kvôli problémom, ktoré začiatkom roka zachvátili Čínu. Výrobné závody tu nebežia naplno a niektoré sú zastavené úplne. Pochopiteľne teda vznikli obavy, ktoré sa týkajú jablkovej novinky. Podľa dnešných informácii z renomovanej redakcie Bloombergu by ale koronavírus nemal ohroziť predstavenie produktu.

To by sa malo udiať v utorok 31. marca 2020. Smartfón sa následne dostane do predaja 3. apríla. To či bude dostupný vo všetkých prevedeniach a všetkých krajinách je zatiaľ otázne. Môže sa stať, že zo začiatku predaja sa Apple bude sústrediť len na tie najväčšie trhy (medzi ktorými určite nebude Slovensko).

Nejaké množstvo vyrobených zariadení síce bude k dispozícii, nebude ale veľké a z číny ho nebudú stíhať dopĺňať. Inými slovami môže na trhu nastať situácia, kedy bude dopyt väčší ako ponuka.

iPhone 2020
Koronavírus neohrozí predstavenie iPhonu SE 2. Informujú o tom dobré zdroje.

Bude to teda veľmi náročný stav, s ktorým sa nebude musieť vysporiadať iba Apple ale aj jeho dodávatelia. Mnohí by aj chceli vyrábať, ale nariadenia čínskej vlády im to neumožňujú. Problémy tiež robia zamestnanci, ktorí údajne odmietajú chodiť zo strachu z nákazy do roboty.

Informácie z minulého týždňa hovorili dokonca o tom, že do Foxconnu nastúpilo asi len 10% všetkých pracovníkov, čo je naozaj málo. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Applu v tomto prípade nemusia skomplikovať život len jeho dodávatelia, ale aj firmy, ktoré im prinášajú komponenty. Takéto niečo nevyriešia ani najšpičkovejší manažéri v Cupertinskej spoločnosti. Držíme palce, nech sa všetko podarí a nech koronavírus nerobí problémy krajine, ľuďom a ani obchodu…

Koronavírus neohrozí predstavenie iPhonu SE 2. Informujú o tom dobré zdroje.
Koronavírus neohrozí predstavenie iPhonu SE 2. Informujú o tom dobré zdroje.
Prečítajte si tiež  App Store má problém s odosielaním e-mailov...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.