Budúca vlajková loď sa síce mierne oneskorí, no termín sa tak či tak nezadržateľne blíži. Okrem toho, že už dnes vieme celkom presne predpovedať, ako bude vyzerať, objavujú sa bližšie detaily, z ktorých nás jeden mierne prekvapil. Jedná sa o umiestnenie slotu pre SIM kartu.

iPhone 12 – SIM karta na druhej strane

O najnovšie informácie sa postaral renomovaný japonský server, MacOtakara. Na jeho internetových stránkach sa objavili fotografie video makiet, ktoré vznikli podľa pripravovaných schém zverejnených niekoľko týždňov dozadu. Všetky dáta, ktoré sa v tomto prípade týkali iPhonu 12 pochádzali z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple v Číne, kde ma redakcia tohto magazínu dlhodobo dobré kontakty.

MacOtaka (okrem iného) potvrdil, že cupertinský gigant pripravuje 4 nové modely. Základ má tvoriť iPhone 12 s 5,4″ displejom a jeho väčšia verzia iPhone 12 Max s 6,1″ displejom. O vrchol ponuky sa potom postará iPhone 12 Pro 6,1″ a iPhone 12 Pro Max 6,7″. Vo všetkých prípadoch bude prítomná kvalitná OLED jednotka, no drahšie verzie dostanú prepracovanejšiu technológiu.

reklama

Posledný publikovaný článok ukázal aj zmenu, ktorá sa týka SIM kariet. Dnes sme zvyknutí na to, že je slot umiestnený na pravej strane, pod tlačidlom odomykania/zamykania. Po novom by sa však mohlo vkladanie karty presunúť na druhý stranu, pod tlačidla pridávania/odoberania zvuku. Nachádzať sa má v spodnej časti zariadenia.

iPhone 12 príde so zvláštnou zmenou. Bude sa týkať SIM karty.
iPhone 12 príde so zvláštnou zmenou. Bude sa týkať SIM karty.

Pokiaľ vám nie je jasné, prečo toto Apple vlastne robí, nemusí vás to trápiť, nakoľko odpoveď momentálne nepozná nikto. Na druhej strane však môžeme predpokladať, že ide o konštrukčné zmeny vo vnútri zariadenia, pri ktorých bola takáto zmena vhodnejšia.

MacOtakara spomína najmä modul 5G. Ten zaberie oveľa viac miesta a iPhone 12 s ním príde vo všetkých štyroch prevedeniach. Na maketách z 3D tlačiarne si môžeme všimnúť aj iné zmeny, ktoré ukazujú napríklad väčší počet otvorov pre reproduktory. Zariadenia prinesú pripojenie prostredníctvom Lightning kábla.

Všetky novinky budeme samozrejme naďalej sledovať a včas vás o nich informovať. Napriek tomu, že máme pred sebou ešte dosť času, vyzerá to tak, že si Apple tento rok iPhone 12 vôbec neustrážilo…

Prečítajte si tiež  YouTube bojuje s koronavírusom. Odstráni všetky konšpiračné videá.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.