Hoci nám ešte nejaký ten týždeň do začiatku predaja iPhonu X chýba, na Redite sa už dnes objavila zaujímavá informácia, ktorá ukazuje priamo balenie budúceho iPhonu X. Prečo budúceho? Lebo sa ešte oficiálne nezačal predávať .Príde až 3. novembra a balenie sme doteraz nepoznali. Pozoruhodne nám ho odkrylo priamo Apple. Páči sa ti?

Balenie

iPhone X má balenie, ako každý iný iPhone. Určite nečakaj exkluzívnejšiu krabičku, vyrobenú z iného materiálu ako z papiera. Hoci je to o čosi drahší a „luxusnejší“ model, balenie si zachováva istú čistotu, ktorá je pre Apple typická. Ako sme sa ale k tomuto baleniu vlastne dostali? Za všetko môže Redit, respektíve najnovší objav, ktorý sa nachádzal priamo na stránkach Applu v sekcii iPhone Upgrade programe. Krabička iPhonu X je položená popri baleniach iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Dizajn balenia sa síce tvarovo nelíši, no fotka z prednej strany už áno.

- Reklama -

Kým na iPhone 8 a iPhone 8 Plus nájdeme fotografiu zadného skleneného tela, na iPhone X nájdeme fotku z prednej časti, na ktorej svieti zapnutý displej. Prečo? Je to v podstate aj celkom jednoduché. Prvé dva modeli prišli s najväčšou inováciou (čo sa týka dizajnu) práve so sklenenou zadnou časťou. iPhone X ju má samozrejme tiež ale pre neho dôležitejšie a hlavne typickejšie tvary nájdeme na prednej strane. Tvar OLED displeja je v hornej časti kontroverzný. Nachádzajú sa tu „uši“ alebo aj „rohy“, ktoré podľa mnohých kazia dizajn. Je dosť možné, že sa na to ale všetci pozeráme nesprávne.

Teoreticky to možno nemuselo byť vôbec myslené zle ale odpor kritikov sa dal očakávať. Možno nejde o to, že by to Apple muselo takto urobiť kvôli Face ID. Všetko sa dalo spraviť aj ináč avšak telefóny tohto druhu budú onedlho všetky rovnaké a nebudú sa dať rozoznať. Toto je skvelá cesta ako spraviť typycký poznávací prvok. Viac sa ale o tomto dočítaš v tomto článku. Páči sa ti balenie?

iphone X - svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.