So snahou naplniť svoje ekologické ciele sa spoločnosť Apple v roku 2023 rozhodla, že z ponuky raz a navždy vyradí svoje originálne kožené obaly, ktoré boli populárne po celom svete. Namiesto nich firma predstavila úplne nové príslušenstvo, ktoré je vyrobené z textílie a nesie označenie FineWoven. A aj keď pôsobí veľmi elegantne, má jeden problém. Je ním jeho odolnosť.

V prvom rade treba napísať, že nenarážame na odolnosť samotného krytu pri snahe ochrániť mobilné zariadenie. Tá je pravdepodobne dostatočná a ak vám s ním nový iPhone 15 spadne na zem, je vysoká šanca, že sa mu nič nestane. Ak však kupujete kryt aj preto, že nejako vyzerá a nechcete na ňom vidieť výrazné známky používania už po pár dňoch vkladania a vyberania z vrecka nohavíc, povrchovej úprave FineWoven sa radšej vyhnite.

Kryty, ktoré spoločnosť Apple predáva za 69,9 € sú totiž veľmi náchylné na poškodenie a aj jeden tvrdší predmet vo vrecku na nich môže zanechať nepeknú stopu.

iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @ParkerOrtolani

Použiť textilný materiál na kryte sa teda v súčasnosti nezdá ako dvakrát šťastné riešenie a spoločnosť Apple by mala určite prehodnotiť, či chce takýto produkt ponúkať svojim zákazníkom, prípadne či ho kompletne neprepracovať a nevylepšiť.

Tí si totiž kryty FineWoven za vyššie uvedených skoro 70 € vo veľkom začali kupovať no už po jednom – dvoch týždňoch sa na internete začali objavovať negatívne recenzie a reakcie, ktoré narážajú na ich nedostatočnú kvalitu.

Keď samotný kryt vyzerá zle už po jednom týždni nosenia vo vrecku nohavíc, ako asi bude vyzerať za pár mesiacov, prípadne za rok?

Má Apple predávať FineWoven kryty, keď nespĺňajú štandardy kvality? 

iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @iHateApplee

Vyskytuje sa tu teda otázka, či by mala spoločnosť Apple, ktorá je preslávená pre svoju posadnutosť kvalitou takýto produkt vôbec predávať.

Nie je totiž kvalitný a ľudia radšej siahajú po konkurenčných riešeniach, prípadne jeho silikónovej alternatíve, ktorá sa paradoxne predáva lacnejšie, len za 59 €. To ako to dopadne a ako sa ľudia vo finále rozhodnú nám ukáže až čas.

Z nášho pohľadu by si však v Cupertine určite mali aspoň sadnúť za stôl a pokúsiť sa tento problém vyriešiť. Ekológie je totiž jedna vec, no ak ju chce výrobca presadzovať pri puzdre za 70 €, ktoré má chrániť zariadenie pokojne aj za 2 000 €, malo by to nejako vyzerať. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Nové puzdro na iPhone od Gucci stojí skoro rovnako ako zariadenie samotné. Pozrite sa ako vyzerá

Pre lepšiu ukážku toho, ako vyzerajú kryty v Apple Store predajniach a kryty používateľov, ktorí ich vlastnia niekoľko dní, maximálne týždňov si pozrite nasledujúcu sériu fotografií. Sú to pekne odstrašujúce príklady, ktoré sami za seba odpovedajú na otázku, prečo si kryt z materiálu FineWoven nekupovať.

iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @MacLine23
iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @andrewjclare
iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @MichaelTheGeek
iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @nieantyfan
iPhone 15 finewoven
Zdroj: X / @GovindSridharan

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -