Možno sme to už tušili, no museli sme si počkať na potvrdenú informáciu. Tentokrát ju poskytlo dokonca samotné Apple pre redakciu magazínu The Verge. Pokiaľ na nový iPhone SE 2. generácie prejdete z iPhonu 7 alebo iPhonu 8, nebudete musieť kupovať nové obaly. Zariadenia majú prakticky identické telo.

Kryty z iPhonu 7 a iPhonu 8 nasadíte aj na iPhone SE 2. generácie.

Indície, ktoré nám tieto informácie naznačovali, prišli okamžite po uvedení nového modelu na trh. Spoločnosť Apple zverejnila na svojej internetovej stránke presné rozmery, ktoré sú vrátane váhy zariadenia prakticky totožné, ako mal iPhone 8. Výška je teda 138,4 mm, šírka 67,3 mm a hĺbka (hrúbka) 7,3 mm. Novinka váži príjemných 148 gramov.

Aj napriek týmto dátam to ale ešte nemuselo znamenať, že kryty a rôzne obaly budú pasovať zo starších modelov. Nehovoríme, že by sa nedali použiť. Stačila by ale malá dizajnová zmena a nesedeli by dokonalo čo nie je ideálne. Dnes však už vieme, že Apple nič podobné neurobilo a značne tým zjednodušilo prechod zo starších iPhonov.

Týka sa to aj ochranných skiel

Tak ako celé telo, nezmenil sa ani displej, ktorý jednotnú podobu už od roku 2014. S touto zobrazovacou jednotkou, respektíve jej dizajnom, prišiel ešte pôvodný iPhone 6. Všetky sklá, ktoré teda pasovali na 4,7″ modely budete môcť použiť aj na iPhone SE 2. generácie. Sedieť budú úplne bez problémov.

Apple predstavilo nový iPhone SE 2. generácie.
Kryty z iPhonu 7 a iPhonu 8 nasadíte aj na iPhone SE 2. generácie.
Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.