Tak ako bolo pôvodne avizované, Apple sa drží plánu a dnes oficiálne spúšťa predobjednávky na svoj nový dostupný model, iPhone SE 2. generácie. Používatelia po celom svete môžu využiť formu online nákupu prostredníctvo Apple Store. Na Slovensku sa musíme spoľahnúť na maloobchodných resellerov.

Apple začalo s predobjednávkami na iPhone SE 2. generácie

Ako už býva zvykom, po uvedení nového zariadenia sa naň ešte niekoľko dní zvykne čakať. Je to preto, aby Apple zvládlo spracovať veľký záujem zo strany zákazníkov a obchodníkov.

Predobjednávky boli stanovené na dnes, 17. apríla od 14:00 v rámci celého sveta. Žiaľ táto možnosť sa netýka Slovenska, nakoľko tu Apple neprevádzkuje oficiálny Apple Online Store. Podobná služba je však dostupná v susednom Rakúsku alebo v Česku.

Každý, kto si dnes nový iPhone predobjedná, by sa k nemu mal dostať už 24. apríla. Práve v tento deň začne Apple rozosielať balíky. Ak sa pýtate, ako to bude na Slovensku, odpoveď je jednoduchá.

Spoliehať sa musíme na našich resellerov a maloobchodných predajcov, ktorí pravdepodobne už v týchto dňoch zabezpečujú, aby mali dostatočné množstvo zariadení na skladoch v deň, kedy sa začne celosvetový predaj.

iPhone SE 2. generácie
iPhone SE 2. generácie

Vychádzame zo situácie, ktorej sme svedkami posledné roky pri vlajkových lodiach. Hoci si na Slovensku cez internetové stránky Apple nevieme zariadenie predobjednať, u niektorých našich obchodníkov a resellerov to možné je a telefón zvyčajne príde v deň, kedy sa začne oficiálne celosvetovo predávať.

Samozrejme, že aj tu môže pre niektoré verzie alebo pamäte vzniknúť určité omeškanie kvôli veľkému záujmu. Na druhú stranu, človek nekupuje telefón každý deň a tak už tých pár dní navyše nejako prečká…

Nový iPhone sa na Slovensku bude predávať od 479€ s DPH, za 64 GB verziu. Niektorí predajcovia budú mať toto zariadenie v ponuke možno trochu drahšie, nakoľko marža na telefónoch od Apple je veľmi nízka. Dostať by ste ho mohli od 24. apríla. Kto sa ho už nevie dočkať?

iPhone SE 2. generácie
Apple dnes spustilo celosvetové predobjednávky na nový iPhone SE 2. generácie.
Prečítajte si tiež  AirPods oslavujú 6 rokov. Aké sú ďalšie kroky pre slúchadlá od Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.